Znaleziono 301 wyników
- 13 cze 2026, 22:09
- Forum: Cmentarze wojenne
- Temat: Cmentarze wojenne - deraszyfikacja
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 42080
Re: Cmentarze wojenne - deraszyfikacja
Z pewnością nie jest to takie proste jak się wydaje, ale jeśli oficjalne czynniki nie uznają samodzielności ukraińskiej cerkwi, to w jakiś sposób wpisują się w rosyjską narrację, że Ukraina to historyczna część Rosji. Wybuch wojny nic w tej kwestii nie zmienił. A prorosyjskie ciągotki metropolity Sa...
- 12 cze 2026, 22:36
- Forum: Cmentarze wojenne
- Temat: Cmentarze wojenne - deraszyfikacja
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 42080
Re: Cmentarze wojenne - deraszyfikacja
nie jestem też pewien, co to mówi o prawosławiu w Polsce i na Łemkowszczyźnie. Parę lat temu w kilku pobliskich cerkwiach prawosławnych słyszałem modlitwy za odparcie kacapskiej agresji i za wolną Ukrainę (najpewniej wiązało się to z obecnością kilku ukraińskich uchodźców). o prawosławiu w Polsce d...
- 12 cze 2026, 11:57
- Forum: Sprawy organizacyjne
- Temat: XXI Spotkanie w Sanoku
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 2443
Re: XXI Spotkanie w Sanoku
Podobno, ale jednak nigdzie takiej informacji nie znalazłem, więc prawdopodobnie nie było, ale zorientowali się, że za dużo luda przyszło i kasa przepada...
- 10 cze 2026, 23:43
- Forum: Sprawy organizacyjne
- Temat: XXI Spotkanie w Sanoku
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 2443
Re: XXI Spotkanie w Sanoku
Poza tym - jak odróżnić tych na wystawę od niezainteresownych ??? to proste - trzeba zakładać, że wszyscy są niezainteresowani, jak ostatnio podczas jakiejś imprezy :mrgreen: Informacja od Dyrektora Skansenu - termin 5 września wpisany w grafik. W czasie pobytu w Zagórzu spotykam się z Dyrektorem, ...
- 09 cze 2026, 21:25
- Forum: Sprawy organizacyjne
- Temat: XXI Spotkanie w Sanoku
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 2443
Re: XXI Spotkanie w Sanoku
Ciekawe czy przy okazji takiej imprezy wstęp do skansenu będzie darmowy czy znowu polecą w ciula i każą płacić za bilety? 
- 09 cze 2026, 19:48
- Forum: Sprawy organizacyjne
- Temat: XXI Spotkanie w Sanoku
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 2443
Re: XXI Spotkanie w Sanoku
SSMAW zawsze były też spotkaniem znajomych i przyjaciół, więc jedno drugiego nie wyklucza 
- 08 cze 2026, 19:30
- Forum: Sprawy organizacyjne
- Temat: XXI Spotkanie w Sanoku
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 2443
Re: XXI Spotkanie w Sanoku
Ławeczka i grób koniecznie, bez tego się nie liczy. Godzinę można trochę przyspieszyć. Jedyny minus, że ze skansenu potem tak daleko, jak poleje się piwo z kija to ciężko będzie dobić się "Pod Zegar"
A i tak pewnie trzeba będzie jakąś godzinę w knajpie podać o której chcielibyśmy przyjść.
- 11 maja 2026, 20:29
- Forum: Sprawy organizacyjne
- Temat: XXI Spotkanie w Sanoku
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 2443
Re: XXI Spotkanie w Sanoku
A może na spokojnie jak kiedyś? Ławeczka, cmentarz i knajpka, a tam Trotta opowie o książce... Albo biblioteka a potem knajpka?
- 11 gru 2025, 13:31
- Forum: Kultura
- Temat: Cmentarz Olszański na Winohradach w Pradze
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 4362
Re: Cmentarz Olszański na Winohradach w Pradze
Racja. Aczkolwiek na mapach cmentarza tam są zaznaczone różne ciekawe obiekty, tego nie kojarzę albo go przegapiłem (nie miałem też ostatnio za dużo czasu na zwiedzanie).
- 10 gru 2025, 09:17
- Forum: Kultura
- Temat: Cmentarz Olszański na Winohradach w Pradze
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 4362
Re: Cmentarz Olszański na Winohradach w Pradze
Interesujące. Na Olszańskim byłem dwa razy, tego grobu nie widziałem (co przy jego ogromnym obszarze nie dziwi), będzie trzeba zajrzeć po raz trzeci!