13. DP Landwehry pod Limanową i Łapanowem

I wojna światowa (1914–1918)
Awatar użytkownika
Trotta

Re: 13. DP Landwehry pod Limanową i Łapanowem

Post autor: Trotta » 25 wrz 2020, 07:02

Racja, że gdyby opisywać kiedyś całość bitwy, to sprawy wywiadu wypadałoby rozgrzebać.

Dodam jeszcze, że tekst jest w sumie pokłosiem ubocznego zbierania materiałów, kwerenda specjalnie pod jego kątem nie była robiona. Ale trochę przy okazji się zgromadziło, stąd możliwe było napisanie.
Die Gott als Slav und Magyaren schuf, Sie streiten um Worte nicht hämisch,
Sie folgen, ob deutsch auch der Feldherrnruf, Denn: Vorwärts! ist ungrisch und böhmisch [Grillparzer]

Awatar użytkownika
dwójkarz

Post autor: dwójkarz » 25 wrz 2020, 08:40

mam dramatyczną "dziurę" w kwitach - od pocz listopada 1914 do czerwca 1915 nie mam praktycznie nic - tak wyszło podczas kwerend wszelakich, a i materiał pierwszej wagi, który jest w AGAD od wielu lat nie jest dostępny zupełnie, czekam na to już ponad 20 lat, pewnie się nie doczekam, kogo to obchodzi

z KA dramat, bo dają teraz trzy tylko kartony na dzień, ech... mam na "dzień dobry" trzydzieści...
Vertreter des k. u. k. Armeeoberkommando beim kais. deutsch. Generalgouvernement Warschau

Awatar użytkownika
Trotta

Post autor: Trotta » 25 wrz 2020, 12:33

Teraz dają sześć. Tylko trzeba się rejestrować przez formularz przed wizytą i wygląda tak, jakby rejestracja była na 60 min. Nie badałem jeszcze tego obecnego, zarazowego systemu.
Sie folgen, ob deutsch auch der Feldherrnruf, Denn: Vorwärts! ist ungrisch und böhmisch [Grillparzer]

Awatar użytkownika
dwójkarz

Post autor: dwójkarz » 25 wrz 2020, 14:17

w systemie "zarazowym" dają trzy...
Vertreter des k. u. k. Armeeoberkommando beim kais. deutsch. Generalgouvernement Warschau

Awatar użytkownika
Trotta

Post autor: Trotta » 25 wrz 2020, 14:37

Für die Dauer der eingeschränkten Nutzungsmöglichkeiten der Forscher/Lesesäle an beiden Standorten des Österreichischen Staatsarchivs wird ab Montag, 10. August 2020 bis auf Widerruf die Ausgabe von vorbestellten Materialien von bisher drei auf bis zu sechs Kartons/Faszikel erhöht. Diese Maßnahme soll zu einer optimalen Nutzung eines reservierten Forscherplatzes beitragen.
https://www.oesta.gv.at/veroeffentlichu ... ldung.html

Awatar użytkownika
Ursi
Kontakt:

Post autor: Ursi » 25 wrz 2020, 14:51

Dają sześć, sprawdź dokładnie.
Můj praděda byl voják, který válčil na Piavě.

Awatar użytkownika
dwójkarz

Post autor: dwójkarz » 25 wrz 2020, 15:46

super! tego komunikatu nie widziałem, a "naród", który był ostatnio, zaklinał się, że dają trzy...

ODPOWIEDZ