Zapomniany Rozbiór Polski

I wojna światowa (1914–1918)
Awatar użytkownika
Śmiechu
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2021, 15:52

Zapomniany Rozbiór Polski

Post autor: Śmiechu » 16 kwie 2021, 19:12

https://www.youtube.com/watch?v=xt_jja6BmYw
Filmik, który podlinkowałem omawia dosyć mało znany, a z perspektywy naszego forum na pewno ciekawy temat. Co o nim oraz o wydarzeniach w nim opisanych sądzicie?
Hab 3, 17-19

Awatar użytkownika
Dtm
Posty: 64
Rejestracja: 17 cze 2018, 18:18

Re: Zapomniany Rozbiór Polski

Post autor: Dtm » 18 kwie 2021, 11:15

Niestety sytuacja aktualna przyćmiewa historyczne rozważania. Toż ta debilna wiara w niemiecka arytmetykę (Ukraina jest ważniejsza od Polski, bo o polowe liczniejsza i może szachować i Polaków i Rosjan) powoduje ciągłe pasmo napięć, cierpień i zbrodni od Sanu po Don. Wiara, że bezrozumna, łapczywa i krwiożercza zanarchizowana masa może być partnerem polityki międzynarodowej, powinna dawno wygasnąć wobec choćby ukraińskiej dywizji sprzedajnych surogatek, ukraińskiej armii tancerek dubajskich i hord młodorezunów, których dziadkowie tylko po to wyrezali Wołyń i Lwów, by domagać się prawa głosu w wyborach samorządowych we Wrocławiu, bo ich rajska samostijna to taki syf, że sami nie chcą tam żyć. W każdym razie Kaczyński z Odessy, chętnie Zełeńskiemu z Kijowa, przy wsparciu Morawiećkiego i Dudy z Żelaznej Sotni, nie tylko Chełmszczyznę, ale i cała Polskę podporządkował.
"Do Polski? To pojedziesz i wrócisz! Przecież to nie jest zagranicą!" (Mitzi do Kani w "CK Dezerterach")

Awatar użytkownika
Dtm
Posty: 64
Rejestracja: 17 cze 2018, 18:18

Re: Zapomniany Rozbiór Polski

Post autor: Dtm » 18 kwie 2021, 11:19

Ten atrakcyjny film jakoś w Polsce nie został pokazany, mimo, że oficjalnie finansowany przez ukraińskie MON i o (zdementowanym po wielekroć, jak ciotki Morawieckiego) braciszku dziadka pewnego Dudy.
http://blogmedia24.pl/node/77117
https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Залізна_сотня
"Do Polski? To pojedziesz i wrócisz! Przecież to nie jest zagranicą!" (Mitzi do Kani w "CK Dezerterach")

Awatar użytkownika
Śmiechu
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2021, 15:52

Re: Zapomniany Rozbiór Polski

Post autor: Śmiechu » 18 kwie 2021, 17:54

Cóż, jeśli chodzi o temat, to nie wiem jak się do niego odniosłeś, bo obrażanie Ukraińców nie jest moim zdaniem odnoszeniem się do tematu. Może źle coś zrozumiałem, jeśli tak to wytłumacz mi o co ci chodziło.
Hab 3, 17-19

Awatar użytkownika
Dtm
Posty: 64
Rejestracja: 17 cze 2018, 18:18

Re: Zapomniany Rozbiór Polski

Post autor: Dtm » 23 kwie 2021, 18:47

Śmiechu pisze:
16 kwie 2021, 19:12
https://www.youtube.com/watch?v=xt_jja6BmYw
Filmik, który podlinkowałem omawia dosyć mało znany, a z perspektywy naszego forum na pewno ciekawy temat. Co o nim oraz o wydarzeniach w nim opisanych sądzicie?
Sądzę (nie sądzcie abyście nie byli...), że ponad sto lat temu mieliśmy już raz dowód czyje interesy zostaną postawione nad polskimi w imię podtrzymywania fikcji stworzenia państwa przez etos rezuńsko-mołojecki. Tyle refleksji w związku z tym filmem.
"Do Polski? To pojedziesz i wrócisz! Przecież to nie jest zagranicą!" (Mitzi do Kani w "CK Dezerterach")

johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: Zapomniany Rozbiór Polski

Post autor: johan1968 » 23 kwie 2021, 21:13

Śmiechu pisze:
16 kwie 2021, 19:12
Filmik, który podlinkowałem omawia dosyć mało znany, a z perspektywy naszego forum na pewno ciekawy temat. Co o nim oraz o wydarzeniach w nim opisanych sądzicie?
Sam się - trochę - Kolega Śmiechu prosił o g***burzę i shitstorm tak formułując (zapewne bezwiednie, odruchowo ;) ) pytanie pod linkiem filmiku.

"Co sądzicie" - a cóż to jest za pytanie ?? :D
"Normalny"-patriotyczny Polak - sądzi to samo co Kolega Dtm, formułując tylko uzewnętrznienie poglądu w znacznie łagodniejszych, mniej kategorycznych frazach...
Czy nas ciekawi tamta - ??!czy zapomniana - sprawa, wydarzenia ? - aaa... - oczywiście, ogromnie !

Gdyby sformułować zapytanie, otwarcdie dyskursu tak - myślę, że dyskusja co nieco żwawiej ruszyła by naprzód.
Ufam - że ruszy (być może) - teraz. :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości