Centka Kułacz Ruszał

I wojna światowa (1914–1918)
Incubus
Posty: 403
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:05

Centka Kułacz Ruszał

Post autor: Incubus » 09 gru 2021, 21:00

Opis znaleziony w jednej z aukcji na wiadomej platformie:
Bitwa pod Gorlicami Centka Kułacz Ruszał :o
To już wszelkie niejasności dotyczące operacji gorlicko-tarnowskiej rozwiane. Pozostaje ustalić który był na której flance... :D

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Centka Kułacz Ruszał

Post autor: Trotta » 10 gru 2021, 06:14

No faktycznie, też to widzę. Linka nie wstawiamy, nie robimy reklamy...

Mam nadzieję, że to tylko psikus komputera, chociaż ja - mając zawodowe nazwisko - jestem nieco wrażliwy na podobne przekręty. Wypada mieć nadzieję, że zostanie poprawione. Swoją drogą niezła cena, jak na książkę dystrybuowaną kiedyś darmowo. Masowi producenci literatury pseudohistorycznej z wściekłości mogliby skanery przez okno wyrzucić ;)
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Centka Kułacz Ruszał

Post autor: Ursi » 10 gru 2021, 06:35

Taaak, widziałem to. Niestety odtworzenie mianowników nazwisk dla wielu okazuje się zadaniem ponad siły... widziałem już w druku "Red. Jarosław Centka".
Nie wiem jak z flankami, ale gramatyka tego zdania (!) nie pozostawia wątpliwości co do ról semantycznych agensa i pacjensa. Mamy tu szyk OSV, bernik na Centku, więc Kułacz był agensem...
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: Centka Kułacz Ruszał

Post autor: johan1968 » 10 gru 2021, 21:48

Ursi pisze:
10 gru 2021, 06:35
Taaak, widziałem to. Niestety odtworzenie mianowników nazwisk dla wielu okazuje się zadaniem ponad siły... widziałem już w druku "Red. Jarosław Centka".
Nie wiem jak z flankami, ale gramatyka tego zdania (!) nie pozostawia wątpliwości co do ról semantycznych agensa i pacjensa. Mamy tu szyk OSV, bernik na Centku, więc Kułacz był agensem...
No... - nie powiem, ubawiłem się - drogi Kolego-językoznawco Ursi. Podwójnie. Raz - z samego zacytownego tekstu (pożal-się-bożu), drugi - z Twojego stoickiego, pełnego godności językoznawczego i logiczego wykładu ról, zadań bohaterów - skądinąd całkiem zgrabnej paczki Autorów-Redaktorów. Zazdraszczam cudownego dystansu do siebie i sytuacji, tak trzymaj/trzymajcie !

Józek
Posty: 76
Rejestracja: 27 mar 2020, 06:58

Re: Centka Kułacz Ruszał

Post autor: Józek » 11 gru 2021, 10:35

Nikt nie lubi jak mu przekręcają nazwisko. Swoją drogą ciekaw jestem kto byłby agensem a kto pacjensem w zestawieniu: Kułaj Cicio Pęgiel (same prawdziwe mianowniki) ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości