A. Olejko, Marinefliegerstation Putzig 1911-1920

Publikacje książkowe
von W.
Posty: 43
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:16

Re: A. Olejko, Marinefliegerstation Putzig 1911-1920

Post autor: von W. » 23 wrz 2019, 21:49

2018: The habsburgs wings 1914. From the Balkans and the Adriatic to Galicia. Austro-hungarian aviation in the first campaigns of the Great war, ​ISBN 978-83-65437-79-2 Cena w euro motywuje.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: A. Olejko, Marinefliegerstation Putzig 1911-1920

Post autor: Trotta » 24 wrz 2019, 07:18

oeffag pisze:
23 wrz 2019, 20:33
Koledze Trotta:
1. "Trudno nie mieć po tak dyletanckim zniszczeniu przez niego tematu walk karpackich...."
To trzeba było zebrać się i temat naprawić a nie wypisywać słuszne (!!!) uwagi na forum bądź co bądź niszowym. Z tych uwag nic nie wyniknęło
a "Karpacka wojna...." nadal bryluje w przestrzeni publicznej bez konkurencji.
Oj. Nie rozumiesz, że "zebrać się" w czasie krótkim oznaczałoby przyjęcie warsztatu Olejki albo warsztatu niewiele lepszego?

Siedzę w temacie od lat powiedzmy dziesięciu, publikuję - od sześciu-siedmiu. Powoli idę łukiem Karpat od doliny Dunajca ku wschodowi, czasem coś opublikuję, ale sporo materiałów i wiedzy mam w zapasie, jeszcze nie skorzystałem. Przez te kilka lat udało mi się w miarę zgłębić temat na odcinku od Bochni i Limanowej po rejon Niżnej Polianki/Ożennej na wschodzie (czyli pokrywający się "w miarę" z cmentarnym rozumieniem Galicji Zachodniej). Mam poczucie, że jakbym opisywał walki w Karpatach na tym obszarze, nie wyszłyby głupoty, a opracowanie miało sens i coś by wnosiło. Nieco dalej na wschód (Svidnik, rejon doliny Osławy) mam pewne rozeznanie, co się działo, ale papierów niezbyt wiele, zrobiłem małą wycieczkę z badaniami w Bieszczady (jeden epizod). Co było dalej na wschód, nie mam pojęcia. Są to rzeczy słabo zbadane, wymagają sporej pracy... Porządne przygotowanie opracowania o karpackich bojach do wiosny 1915 wymaga zatem solidnej i długotrwałej pracy, brzydko mówiąc - to mogłoby być dzieło czyjegoś życia.

Można byłoby napisać odpowiedź na KWTC szybko i znacznie lepiej. Ale to mogłaby być tylko lepsza kompilacja. Kuszące, ale to raczej dla takich autorów, którzy chcą zdążyć na rocznice i odcinać potem kupony...
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości