Samochody pancerne I wojny światowej

Publikacje książkowe
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Samochody pancerne I wojny światowej

Post autor: Albert » 14 lut 2021, 14:55

Zachęcam do komentowania i oceniania :)

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4959340 ... -swiatowej


dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Samochody pancerne I wojny światowej

Post autor: dwójkarz » 21 mar 2021, 06:59

Dłuższej, w znaczeniu "krytycznej", czyli z odniesieniami do literatury, faktów, osób, konstrukcji etc. długo nie będzie, bo kto? Temat przekrojowo potraktowany, podbudowany czym tylko się dało, zatem łatwo nie jest. Tym większe gratulacje dla Autorów.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Samochody pancerne I wojny światowej

Post autor: Albert » 21 mar 2021, 10:19

Dziękuję raz jeszcze za miłe słowa 🙂 Ja jako jeden z autorów, choć jak pewnie każdy, z perspektywy czasu tu bym lekko zmienił tekst czy podpis pod zdjęciem, tam bym dodał kilka zdjęć, usunąłbym też kilka literówek odkrytych dopiero, gdy książka była fizycznie w rękach, to wciąż jestem ogólnie zadowolony z tej książki.

Mam nadzieję na jeszcze jakiś odzew ze strony „zwykłych” czytelników, takie opinie jak ta zalinkowana powyżej też są cenne. Fajnie zrobił to „Gajusz Mariusz TW” na forum historycy.org.

Poważniejsza recenzja byłaby super. Faktycznie mało kto mocno „siedzi” w temacie wczesnych samochodów pancernych, na pewno taką osobą jest Krzysztof Margasiński, którego jednak nie miałem przyjemności poznać i nawet nie wiem, czy publikuje recenzje. Na pewno w kwestii motoryzacji armii niemieckiej, ale zapewne nie tylko, świetny jest Krzysztof Fudalej. Ja najbardziej liczę, że może Jarek Centek zechce kiedyś zrobić wideorecenzję - wiem, że planował lekturę 🙂 Jako niekwestionowany autorytet w kwestii I wojny światowej na pewno jest w stanie znaleźć ewentualne błędy, nawet jeśli nie „siedzi” aż tak w tej niszy, jaką są samochody pancerne.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Samochody pancerne I wojny światowej

Post autor: dwójkarz » 21 mar 2021, 10:24

Krzysztof Fudalej wymiata! Jego tekst o niemieckiej broni pancernej z 1918 z wykorzystaniem "niszowych" archiwów niemieckich jest świetny.

Liczę także na wideo recenzję Jarka Centka, są bardzo dobrze skrojone.

Cóż, zwykły autorski rozwój, własnych książek po kilku latach już bym nie wydał w tej formie - dziesiątki nowych dokumentów, tony literatury, przemyśleń...

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Samochody pancerne I wojny światowej

Post autor: Albert » 21 mar 2021, 10:36

Tak, zbieram wszystko co ostatnio publikuje Krzysztof i żałuję, że nie zdążyłem wykorzystać Jego artykułu o niemieckich samochodach pancernych I wojny światowej - co najmniej w jednym miejscu dodałbym trochę informacji w książce.

Wideorecenzje Jarka to super pomysł i są coraz lepiej technicznie robione. Omówienie dodatkowo tła wydarzeń opisanych w książce to strzał w dziesiątkę.

Co do książki - może kiedyś będzie wydanie poprawione i rozszerzone, ja bym coś takiego za kilka-kilkanaście lat widział, może wydawca też, ale zobaczymy, to pieśń przyszłości 🙂

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Samochody pancerne I wojny światowej

Post autor: dwójkarz » 21 mar 2021, 15:32

Z podrozdziałem - musowo - o Polakach i samochodach pancernych : ) Bo są tacy "kozacy" w walkach w Kijowie na samochodach pancernych w grudniu 1918 czy też potem w ramach Republiki Dońskiej w 1919 r. : )

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Samochody pancerne I wojny światowej

Post autor: Albert » 21 mar 2021, 16:42

Na pewno uśmiechnę się o te polonika w razie decyzji o 2. wydaniu 🙂

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Samochody pancerne I wojny światowej

Post autor: dwójkarz » 21 mar 2021, 16:46

git!

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Samochody pancerne I wojny światowej

Post autor: Albert » 27 kwie 2021, 08:52


ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości