Naoczny świadek walk o Twierdzę Przemyśl, por. Stanisław Tyro

Publikacje książkowe
dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Naoczny świadek walk o Twierdzę Przemyśl, por. Stanisław Tyro

Post autor: dwójkarz » 11 lut 2021, 09:24

Naoczny świadek walk o Twierdzę Przemyśl, por. Stanisław Tyro - zamówiłem - czekam.

https://mnzp.pl/pl/node/1249

Stanisław Tyro był oficerem wywiadu, przydzielony przed wojną do Głównego Ośrodka Wywiadowczego przy Komendzie Twierdzy w Przemyślu.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Naoczny świadek walk o Twierdzę Przemyśl, por. Stanisław Tyro

Post autor: dwójkarz » 02 mar 2021, 11:22

Wreszcie dostałem. Zręczna książeczka, miła w dotyku, dobrze leży w ręce, ciężka, na kredowym papierze, dużo fotografii, szkoda, że wysłana w zwykłej kopercie zawinięta tylko w dodatkowy papier - rogi poszły się... nie będę obajtkował.

Ale do brzegu - wartości merytorycznej samych wspomnień "przemyskich" ocenić nie mogę. Liczyłem na "coś" wywiadowczego. Niestety - zero. Z Głównego Ośrodka Wywiadowczego czy też jeszcze Pomocniczego Ośrodka Wywiadowczego Komendy Twierdzy w Przemyślu oficer odszedł przed wybuchem wojny.

Informacje biograficzne na temat samego autora skromne. Dziwne wprost i zaskakujące, że autorki edycji - cytujące w przypisach odnośniki do baz WBH - nie sięgnęły po jego akta personale przechowywane w CAW.

Warto, dwie dyszki, niedroga, a przyjemna jest.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości