Tomasz Dudek, Karpacka kampania Legionów Polskich 1914-1915

Publikacje książkowe
dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Tomasz Dudek, Karpacka kampania Legionów Polskich 1914-1915

Post autor: dwójkarz » 18 mar 2021, 07:14

Zauważyłem, że jest - Tomasz Dudek, Karpacka kampania Legionów Polskich 1914-1915, HaBek - jeszcze nie kupiłem, kupię w przyszłym tygodniu.

To jedyna legionowa kampania (czy też szerzej - w ogóle kampania armii austro - węgierskiej, która mnie interesuje), którą znam minuta po minucie, jedyne w zasadzie walki, których opis mnie nie nuży i mogę o nich czytać bez końca. Materiał legionowy mam przerobiony do samego spodu, akta personalne oficerów na kompie, słabiej z materiałami austro - węgierskimi. To jeszcze przede mną - mam nadziej - jak Wuhan odejdzie precz. Oczywiście kontekst legionowo - wywiadowczy na pierwszym miejscu stawiam. Resztę przerobi dokładnie kolega Krebsrot, na co - nie tylko ja - liczę.

Ciekaw jestem tej książki, temat wdzięczy - Gebirgskrieg als Lehrmeister - powtarzał kpt SG Włodzimierz Zagórski. Zawiedziony - będę zły... czego wyraz z pewnością i tu się znajdzie.

Nb. rozdział o karpackim wywiadzie Legionów (i Grupy Operacyjnej Pflanzer - Baltina) we własnej, pisanej zawzięcie książce zatytułowałem - Po omacku.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości