Der Gaskrieg im Ersten Weltkrieg

Publikacje książkowe
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
Posty: 80
Rejestracja: 27 maja 2018, 00:42

Der Gaskrieg im Ersten Weltkrieg

Post autor: Krzysztof Ju » 25 mar 2021, 15:23

Nakładem Verlag Militaria w połowie kwietnia br. ukaże się tomisko pt. Der Gaskrieg im Ersten Weltkrieg autorstwa: Egidio Rossi, Marco Pisani, Andrea Brambilla, Ariberto Osio.

Bogato ilustrowana książka zostanie wydana w trzech wersjach językowych (niemieckiej, angielskiej i włoskiej), w formacie 29,5 x 26 cm licząc 512 stron. Autorzy zaprezentują w niej początki i rozwój masek przeciwgazowych oraz innych środków ochrony przed bronią chemiczną w armiach: niemieckiej, austro-węgierskiej i włoskiej. Będzie też omówienie typów broni chemicznej, badań i jej produkcji w państwach wspomnianych armii.

Na podlinkowanej stronie wydawnictwa załączono przykładowe strony z książki.

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 866
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Der Gaskrieg im Ersten Weltkrieg

Post autor: Ursi » 25 mar 2021, 15:46

Dzięki za cynk - interesujący temat!
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Der Gaskrieg im Ersten Weltkrieg

Post autor: DAR » 26 mar 2021, 00:56

Coś mi to przypomina. Tylko zachodzę w głowę co... 8-)
obraz_2021-03-26_005541.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Der Gaskrieg im Ersten Weltkrieg

Post autor: dwójkarz » 26 mar 2021, 07:27

Bardzo mało pokazali zawartości, nie ma spisu treści, obawiam się, że może to być ładne i kolorowe, ale wiedzy samej historycznej i merytorycznej niewiele tam będzie. Ich Handbuchy o armii niemieckiej, czy też pierwszy tom "biograficów" austriackich - hit! - albumy - fajne - ale za 100, 140, czy 180 euro - dla mnie osobiście za drogie. Mam przeglądówkę mundurową o armii niemieckiej 1914 - 1918 - to nie dla mnie temat. No, ale jak już będę bogaty, to... : )))

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości