Zapytanie

Publikacje książkowe
Awatar użytkownika
Ministrant102
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2021, 15:21
Lokalizacja: Malawa

Zapytanie

Post autor: Ministrant102 » 23 lut 2022, 21:56

Witam ponownie forumowiczów!

Odrazu mówię nie wiem gdzie takie zapytanie napisać... Nie wiem w jakim dziale ale biorąc pod uwagę rodzaj zapytania pomyślałem że ten dział będzie odpowiedni.

Jaką książkę/album na temat umundurowania i oporządzenia żołnierzy C.K armii możecie mi polecić? Lubię jak w książkach są obrazki (: Znacie jakiś taki fajny album? Jeżeli tak to możecie mi napisać przykład wtedy chętnie kupię. Nie chce też kupować jakiegoś szajsu który jest zakłamany dlatego zgłaszam się do ekspertów

Pozdrawiam Daniel (:

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Zapytanie

Post autor: dwójkarz » 24 lut 2022, 09:14

ten komplet uzupełniony o tom z przepisami, tu jest wszystko

https://www.militaria.at/Book.aspx?book ... anguage=de

do tego tomy uzupełniające

militaria.at

cena - kosmos - jakość najwyższa

bardzo dobre są tomy o Bośniakach, oddziałach górskich, oddziałach szturmowych, tom o Honwedach - dla koneserów tematu - śliczny, ale...

Nirven
Posty: 75
Rejestracja: 31 maja 2021, 12:21

Re: Zapytanie

Post autor: Nirven » 24 lut 2022, 09:19

T. Nowakowski, Armia Austro-Węgierska 1908-1918. Bodaj pierwsza polska książka omawiająca te zagadnienia, wciąż aktualna, choć mogą być kłopoty z dostępnością, oraz dwa tomy Ospreya. Jeśli czytasz po niemiecku i chciałbyś się zagłębić w dalsze szczegóły, to Des Kaisers Rock Ortnera i kolejne, bardziej szczegółowe książki o mundurach i wyposażeniu poszczególnych formacji wyd. Verlag Militaria, oraz wiele tomów Adjustierungu wydawnych także przez Verlag w opracowaniu Her,amma Hinterstoissera. A jeśli chcesz mieć to podane we w miarę przystępnej i do tego kolorowej formie, to polecam facebooka GRH K.u.k. Sturmtruppen: https://www.facebook.com/K.u.K.Sturmtruppen

Edytuję, bo dwójkarz mnie ubiegł ;) :
To wyżej, i inne wspomniane przez dwójkarza to właśnie owe bardziej szczegółowe opracowania o ekwipunku, mundurach i wyposażeniu poszczególnych formacji. Jest tam prawie ;) wszystko.

Awatar użytkownika
Ministrant102
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2021, 15:21
Lokalizacja: Malawa

Re: Zapytanie

Post autor: Ministrant102 » 24 lut 2022, 09:53

Propozycje bardzo ciekawe (:
Tylko mehh...
To strasznie drogie no i język ludzi niemych trochę nie jest dla mnie zrozumiały );
Chciałbym coś takiego nie za drogiego ale żeby było po polsku. Jeżeli nie ma polskiej wersji takiego albumu to może być po angielsku czy tam szwabski byle żeby było tak max 100 Zeta nie.

Pozdrawiam Daniel

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 870
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Zapytanie

Post autor: Ursi » 24 lut 2022, 09:57

W takim razie "Armia austro-węgierska w I wojnie światowej 1916-1918" Petera Junga -- dwa tomy opędzisz za ok. 50 zł.
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
Ministrant102
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2021, 15:21
Lokalizacja: Malawa

Re: Zapytanie

Post autor: Ministrant102 » 24 lut 2022, 10:02

Taaakkk. To coś dla mnie (: Najwyżej kiedyś jak będę miał więcej floty i wiedzy to zainwestuje w tą książkę co zaproponował dwójkarz dzięki Ursi.(;

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam
Daniel

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Zapytanie

Post autor: dwójkarz » 24 lut 2022, 12:15

Wiem, że cena... zbierałem na nie czy też zbierałem się na nie przez kilka lat, bo wydarcie takiej kasy z kieszeni to pół roku bez innych zakupów. Do tego wydane wiele lat temu już, wyschły, rozeschły się i dwie mi pękły (szyte!) przy otwieraniu... ech. W książce o Bośniakach, oddziałach górskich i oddziałach szturmowych jest bardzo duże historyczne tło, czyli w zasadzie to na czym mi najbardziej zależało. Potem już kupiłem z rozpędu (tja... po oszczędzaniu na wszystkim) ten o Honwedach, bo temat fajny i nieznany u nas, walczyli u boku Legionów, więc mus... i się naciąłem - sama mundurówka, no śliczna, ale zęby zabolały od ceny...

Nowakowski to dla mnie była podstawa przez 20 lat chyba. Jak na tamte czasy przełom, nie tylko u nas, dziś także trzyma poziom. Oczywiście Jung także godny polecenia.

Incubus
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:05

Re: Zapytanie

Post autor: Incubus » 24 lut 2022, 12:47

Poza tym Nowakowski jest dostępny w pdf-ie

Awatar użytkownika
narcopolo
Posty: 103
Rejestracja: 25 maja 2018, 04:39

Re: Zapytanie

Post autor: narcopolo » 24 lut 2022, 12:51

Incubus pisze:
24 lut 2022, 12:47
Poza tym Nowakowski jest dostępny w pdf-ie
Des Kaisers Rock verlaga też jest dostępny na necie w pdf :)

Awatar użytkownika
Ministrant102
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2021, 15:21
Lokalizacja: Malawa

Re: Zapytanie

Post autor: Ministrant102 » 24 lut 2022, 20:42

Hmmm

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości