Roman Frodyma: Cmentarze wojenne z I WŚ na ziemi tarnowskiej (wydanie online)

Publikacje książkowe
kpt. Wagner
Posty: 52
Rejestracja: 01 cze 2018, 19:05

Roman Frodyma: Cmentarze wojenne z I WŚ na ziemi tarnowskiej (wydanie online)

Post autor: kpt. Wagner » 03 cze 2018, 13:42

...
Ostatnio zmieniony 15 lip 2018, 00:20 przez kpt. Wagner, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Roman Frodyma: Cmentarze wojenne z I WŚ na ziemi tarnowskiej (wydanie online)

Post autor: Trotta » 04 cze 2018, 07:51

Dzięki!

Oprócz przydatności praktycznej - teraz można za pomocą ctrl+f wyszukać, gdzie to są żołnierze z pułku marsjańskiego :D
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

redbaron
Posty: 68
Rejestracja: 26 maja 2018, 11:00

Re: Roman Frodyma: Cmentarze wojenne z I WŚ na ziemi tarnowskiej (wydanie online)

Post autor: redbaron » 06 cze 2018, 15:47

Przydać się przyda - dzięki! Rzuciłem okiem na bibliografię, a tam m.in. jest:
Der Weltkrieg 1914-1918, Berlin
Chodzi tu oczywiście o 14-tomową syntezę PWS, wydawaną w latach 1925-1944(1956) w Berlinie. Tu zaś
Mittler S., Die Operationen des Jahres 1915, Berlin 1931
Jeden z jej tomów (7). Całość wydawana była przez wydawnictwo E.S. Mittler & Sohn. Skąd z wydawcy zrobił się autor, to nie wiem....

Autor oczywiście jest legendą badań nad grobowinictwem wojennym i ich pionierem, ale takie wpadki nie stawiają go w najlepszym świetle.
No i widzę całkowite pominięce "Znaków Pamięci", na których przecież bywał. "Przypadek czy prawidłowość?", spytałaby moja nauczycielka historii z liceum ;)

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Roman Frodyma: Cmentarze wojenne z I WŚ na ziemi tarnowskiej (wydanie online)

Post autor: Trotta » 07 cze 2018, 07:25

No niestety, książka jest napisana/zredagowana dość bałaganiarsko, stąd takie problemy. Nie wiem, może pośpiech... Ja osobiście lubię ją za mapki - przy pewnej części cmentarzy nie tak łatwo dorwać się do map, na których pokazane byłoby ich położenie.

Wypada jednak mi odegrać rolę pt. Advocatus Frodymae co do "Znaków Pamięci". Przewodnik, o którym tu piszemy, został wydany w 2006 r., pierwsze "Znaki Pamięci" ukazały się chyba ze dwa lata później.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

redbaron
Posty: 68
Rejestracja: 26 maja 2018, 11:00

Re: Roman Frodyma: Cmentarze wojenne z I WŚ na ziemi tarnowskiej (wydanie online)

Post autor: redbaron » 07 cze 2018, 11:51

Trotta pisze:
07 cze 2018, 07:25
Wypada jednak mi odegrać rolę pt. Advocatus Frodymae co do "Znaków Pamięci". Przewodnik, o którym tu piszemy, został wydany w 2006 r., pierwsze "Znaki Pamięci" ukazały się chyba ze dwa lata później.
Nie wiedziałem. Przewinąłem od razu do bibliografii nie czytając strony tytułowej ;) Myślałem, że wrzucono jakąś nowszą pracę. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko przeprosić Autora za błędną insytuację w kwesti braku "ZP" w bibliografii.

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Roman Frodyma: Cmentarze wojenne z I WŚ na ziemi tarnowskiej (wydanie online)

Post autor: Ursi » 07 cze 2018, 12:02

Trotta pisze:
07 cze 2018, 07:25
Advocatus Frodymae
:lol: :lol: :lol:
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości