Zamach w Sarajewie

Filmy fabularne i filmy dokumentalne
Awatar użytkownika
Trzaska
Posty: 46
Rejestracja: 06 cze 2018, 13:36

Zamach w Sarajewie

Post autor: Trzaska » 19 paź 2019, 11:56

W nawiązaniu do dzisiejszego programu w TVP zapraszam na film fabularny o zamachu w Sarajewie

https://www.youtube.com/watch?v=Jd5N1kfoGyQ

G. Banfield
Posty: 28
Rejestracja: 25 cze 2018, 20:42

Re: Zamach w Sarajewie

Post autor: G. Banfield » 23 paź 2019, 20:51

Jedna z niewielu ekranizacji pokazująca Franciszka Ferdynanda jako normalnego, zwykłego człowieka. Czarna propaganda francuska i angielska a także rosyjska i czeska zrobiły z niego masowego zabójcę zwierząt, człowieka który odstawał od swojej klasy. Prawda jest taka że na owe czasy był człowiekiem postępowym i nowoczesnym. Co do zamiłowań myśliwskich to przecież FJ I także polował lecz nie posiadał kolekcji upolowanej zwierzyny ani też nie podróżował dookoła świata więc nie ustrzelił tyle co FF.
Z wielką przyjemnością obej żałem ten program nagrywany w wiedeńskim Belwederze, Artsteten i Konopiste. Ładny kawałek tragicznej historii człowieka, który wiele wycierpiał w życiu i zamierzał na pewno zmienić całe Cesarstwo po objeciu władzy po zmarłym stryju.

G. Banfield
Posty: 28
Rejestracja: 25 cze 2018, 20:42

Re: Zamach w Sarajewie

Post autor: G. Banfield » 23 paź 2019, 20:52

Mam nadzieję, że w tv będzie więcej obiektywnych programów o Monarchii

Pudelek
Posty: 205
Rejestracja: 25 maja 2018, 10:14

Re: Zamach w Sarajewie

Post autor: Pudelek » 24 paź 2019, 17:50

Jeżeli uznać polowanie na zwierzęta za zabójstwo, to faktycznie można określić FF masowym mordercą zwierząt ;) Przecież ubił ich całą masę, nie wiem czy cesarz był aż tak skuteczny...

O tym, że następca tronu był w rzeczywistości porządnym człowiekiem i kochającym mężem i ojcem, a także posiadał bardzo liberalne poglądy to już kiedyś pisaliśmy przy okazji recenzji książki o nim.

Pudelek
Posty: 205
Rejestracja: 25 maja 2018, 10:14

Re: Zamach w Sarajewie

Post autor: Pudelek » 24 paź 2019, 17:52

PS>na filmie o zabójstwie widzę herby państwowe, które zaczęły obowiązywać dopiero w następnym roku :D Ot, taki mały drobiazg :D

oeffag
Posty: 498
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:22
Lokalizacja: Ziemie Zabrane. Chwilowo Wwa

Re: Zamach w Sarajewie

Post autor: oeffag » 24 paź 2019, 20:40

Ja też obejrzalem ten program z wielką przyjemnością. Jeden z bardzo niewielu obiektywnych obrazów o Monarchii.

Awatar użytkownika
Trzaska
Posty: 46
Rejestracja: 06 cze 2018, 13:36

Re: Zamach w Sarajewie

Post autor: Trzaska » 24 paź 2019, 21:53

To prawda program był dobry, oby więcej takich programów

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości