Przodek w Infanterie Regiment

Rozpoznawanie przedmiotów i poszukiwanie informacji o przodkach
Janusz Andrasz
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2019, 16:22

Przodek w Infanterie Regiment

Post autor: Janusz Andrasz » 05 paź 2020, 21:00

Mam zapytanie, związane z moim 5x pradziadkiem Johannem Vever (czasem pisanym jako Wever, lub Wewer), który służył w Wall. Infanterie Regiment, stacjonującym na samym początku XIX w. w Lwowie. Odnalazłem go nawet w spisach Militar Almanach, oto link do jednego z nich: https://library.hungaricana.hu/hu/view/ ... uery=Vever

Chciałem się zapytać, czy istnieje możliwość odnalezienia jakiejś informacji na tego temat - skąd pochodził (mam podejrzenia, że z terenu teraźniejszej Belgii), czy podane są może gdzieś dane jego rodziców, miejsce urodzenia itd. Z pewnością były prowadzone jakieś spisiy oficerów, służących w armii z takimi podstawowymi informacjami.

Wiem, że w roku 1814 urodziła się jego córka a moja 4x prababka. Taką informację mam podaną w metryce chrztu wnuczki Johanna Vevera. Podobno miało to miejsce we Francji (lub właśnie Brukseli, która wtedy była własnością Francji). Nie znajdując nigdzie w dostępnych źródłach informacji o jego ewentualnym ślubie (być może wziętym w 1813 r. gdzieś we Lwowie, skoro tam miała stacjonować jego formacja), lub chrzcie jego córki Antoniny, usiłuję odszukać jakąkolwiek informację, która pchnęła by moje poszukiwania nieco dalej ... Nie wiem też, gdzie brała ślub Antonina, wspomniana już przeze mnie córka. Sprawa wygląda dość beznadziejnie, no chyba że zachowały się właśnie jakieś dokumenty wojskowe odnośnie jego osoby.

Janusz

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Przodek w Infanterie Regiment

Post autor: Ursi » 05 paź 2020, 21:26

W Wiedniu powinni mieć listę kwalifikacyjną... Mus pisać do archiwum: https://sites.google.com/view/przodkowi ... zuka%C4%87
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Janusz Andrasz
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2019, 16:22

Re: Przodek w Infanterie Regiment

Post autor: Janusz Andrasz » 05 paź 2020, 21:45

Dzięki, tak też podejrzewałem ... A czy mógłbyś polecić mi jakieś austriackie fora na ten temat? Myślę, że z niemieckim wciąż jeszcze dam radę, wiec warto by spróbować :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości