prośba o indentyfikację

Rozpoznawanie przedmiotów i poszukiwanie informacji o przodkach
Dariusz Winnicki
Posty: 9
Rejestracja: 30 lis 2019, 21:07

prośba o indentyfikację

Post autor: Dariusz Winnicki » 31 sty 2021, 18:50

Prośba od kolegi - czy ktoś z Was może wskazać przynależność do którejś z jednostek osoby pradziadka mego kolegi na podstawie zamieszczonych fotografii ?

Nazywał się Józef Kutereba, mieszkał w okolicach Drohobycza - wydaje mi się że artylerzysta ale prosze Was o pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
narcopolo
Posty: 103
Rejestracja: 25 maja 2018, 04:39

Re: prośba o indentyfikację

Post autor: narcopolo » 31 sty 2021, 18:56

Na ostatnim zdjęciu żołnierze mają odznaki karabinów maszynowych na kołnierzach. Wydaje mi się że żołnierze że zdjęć nie służyli w artylerii.

zbigniew kutereba
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2021, 18:14

Re: prośba o indentyfikację

Post autor: zbigniew kutereba » 10 maja 2021, 20:30

Dzień dobry zwracam się z prośbą o kontakt z osobą zainteresowaną w sprawie identyfikacji osoby Józef Kutereba zamieszkającą w okolicach Drohobycza. Pozdrawiam i czekam na kontakt.

johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: prośba o indentyfikację

Post autor: johan1968 » 11 maja 2021, 11:05

zbigniew kutereba pisze:
10 maja 2021, 20:30
Dzień dobry zwracam się z prośbą o kontakt z osobą zainteresowaną w sprawie identyfikacji osoby Józef Kutereba zamieszkającą w okolicach Drohobycza. Pozdrawiam i czekam na kontakt.
Jak rozumiem - Szanowny Kolega - żywi przekonanie, że w obszarze tego Forum - MUSI się znajdować jakaś osoba zainteresowana (OBOWIĄZKOWO - niewątpliwie) losem i identyfikacją osoby Józefa Kutereby ? Nieprawdaż ?
To... - muszę PanaKolegę - rozczarować. Forumy genealogiczne - "piętro wyżej" (a PanKolega - być może - pomylił adresy...)
Ideogramem powstania tego Forum (a także - jego poprzedniego wcielenia) - NIE było poszukiwanie komuś przodków, zwłaszcza na podstawie trzech mocno nienajlepszej jakości fotografii, bez podania jakichkolwiek danych personalnych. Kto z coś mających tu coś do powiedzenia w oparciu o "dostarczony materiał" mogł powiedzieć - to powiedział. Polityka : "tupnąć nóżką i Mi daj", a gdy brak - "OCZEKIWANEGO" responsu - to tupnąć nóżką jeszcze raz-trzykrotnie - to NIE tędy droga.
Ludkowie - !! - ogarnijcie się trochę !

zbigniew kutereba
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2021, 18:14

Re: prośba o indentyfikację

Post autor: zbigniew kutereba » 11 maja 2021, 18:51

Witam w odpowiedzi na prośbę Pana Dariusza Winnickiego na waszej witrynie o identyfikację osoby na zdjęciu odpowiedziałem a napisane było tak ---Prośba od kolegi - czy ktoś z Was może wskazać przynależność do którejś z jednostek osoby pradziadka mego kolegi na podstawie zamieszczonych fotografii ?

Nazywał się Józef Kutereba, mieszkał w okolicach Drohobycza - wydaje mi się że artylerzysta ale proszę Was o pomoc.----- Ponieważ posiadam te same zdjęcia i chciałbym porozmawiać z osoba piszącą w tej sprawie w czym jest problem ?

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: prośba o indentyfikację

Post autor: Ursi » 11 maja 2021, 20:40

Johan, odpuść, pan Zbyszek znalazł widocznie nasze forum i chce nawiązać kontakt. Życzę mu powodzenia.
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: prośba o indentyfikację

Post autor: johan1968 » 12 maja 2021, 09:30

Ursi pisze:
11 maja 2021, 20:40
Johan, odpuść, pan Zbyszek znalazł widocznie nasze forum i chce nawiązać kontakt. Życzę mu powodzenia.
Ja także, najmocniej - ŻYCZĘ - powodzenia. Ale - na miarę sił, możliwości. I - na miarę - celów, zadań. A, pominąwszy tzw.jad - swoje tezy podtrzymuję.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: prośba o indentyfikację

Post autor: Trotta » 12 maja 2021, 09:38

Ciekawa sprawa, mimo tylu medali (pierwsze zdjęcie) wyszukiwanie tego nazwiska w prasie nic mi nie dało. Na listach strat jest jedynie Nikolaus Kutereba z Rychcic.
Odznaki km - na ostatnim zdjęciu najpewniej są, na środkowym ma je żołnierz z lewej, tam są widoczne doskonale.
Zastanawiam się, czy sztylpy w MGA były normalne, czy też możemy z nich coś jeszcze wywnioskować (oddziały km kawalerii?)
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Awatar użytkownika
narcopolo
Posty: 103
Rejestracja: 25 maja 2018, 04:39

Re: prośba o indentyfikację

Post autor: narcopolo » 12 maja 2021, 12:56

Na wszystkich zdjęciach jakie widziałem oddziały km z piechoty miały buty i opinacze lub owijacze.

KG
Posty: 758
Rejestracja: 19 maja 2018, 16:16

Re: prośba o indentyfikację

Post autor: KG » 12 maja 2021, 16:33

Z literową różnicą:
Inf. Josef Kuterba ze stryjskiego LIR.33 (33. pułk piechoty obrony krajowej) jesienią 1914 został odznaczony Medalem za Dzielność- srebrnym II klasy.
Wiener Zeitung z 15.10.1914

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości