
Yyyyyyy....
Rottenführer to kapral. Tyle, że w Waffen SS...
W ck żandarmerii nazwy stopni oficerów (a także niektórych podoficerów) były takie jak w kawalerii. Chodzi Ci chyba o stopień Rittmeister? Rittmeister to rotmistrz, rzeczywiście odpowiednik kapitana w formacjach niekawaleryjskich.
Bukowińska komenda krajowa żandarmerii miała numer 13. Podlegało jej pięć komend oddziałów żandarmerii (Gendarmerieabteilungs-Kommandos): nr 1 w Czerniowcach (Czernowitz, obecnie Чернівці w Ukrainie), nr 2 w Radowcach (niem. Radautz, obecnie Radauti w Rumunii), nr 3 w Suczawie (obecnie Suceava w Rumunii), nr 4 w Kimpolungu (obecnie Câmpulung Moldovenesc w Rumunii) oraz nr 5 w Wyżnicy (niem. Wiżnitz - tak, tak, przez Ż z kropką się to po niemiecku pisze

, obecnie Ви́жниця w Ukrainie). Proszę wybaczyć operowanie nazwami w-wiadomo-jakim-duchu, ale chyba w przypadku Bukowiny jest to zasadne.
Numeracja oddziałów byla osobna dla każdej komendy krajowej była osobna, tj. w każdej zaczynała się od jedynki; przykładowo w galicyjskiej 5 komendzie krajowej nr 1 nosił oddział lwowski (wiadoma rzecz, stolica

, nr 2 - krakowski, nr 3 - rzeszowski itd.
No i jeszcze - bukowińska 13 komenda krajowa została powołana w roku 1876. Wcześniej, w latach 1868 - 75, Bukowina podlegała lwowskiej 5 komendzie krajowej, dla wschodniej Galicji i Bukowiny, a w latach 1866 - 68 - 11 Komendzie Krajowej, też we Lwowie, dla Galicji (całej) i Bukowiny. Dekada 1866 - 76 to był okres paroksyzmów organizacyjnych ck żandarmerii - kilkakrotnie zmieniano strukturę, w 1867 scedowano sprawy bezpieczeństwa w nowo wyodrębnionej węgierskiej części monarchii na węgierskie włądze krajowe, a nieco później, w 1878, podporządkowano żandarmerię przedlitawską Ministerstwu Obrony Krajowej (do tamtej pory podlegała wspólnemu Ministarstwu Wojny). W 1881 powołano osobną żandarmerię królewsko - węgierską.