Zachodnio-galicyjskie cmentarze

Cmentarze I wojny światowej
domin.tarnow
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2018, 22:48

Re: Zachodnio-galicyjskie cmentarze

Post autor: domin.tarnow » 14 cze 2020, 20:47

Podepnę się tutaj, bo nie chcę zakładać nowego tematu.
Wybieram sie w końcu w beskid niski i planuje wycieczkę na mapie, żeby nie dokładać milionów kilometrów( będę miał tylko pól dnia wolnego). Uda się przejechać samochodem od Pętnej, przez Krzywą, Jasionkę, Czarne, Długie do Grabia?

Awatar użytkownika
Lenk
Posty: 225
Rejestracja: 08 maja 2020, 09:45
Lokalizacja: Galicja

Re: Zachodnio-galicyjskie cmentarze

Post autor: Lenk » 14 cze 2020, 21:03

domin.tarnow pisze:
14 cze 2020, 20:47
Podepnę się tutaj, bo nie chcę zakładać nowego tematu.
Wybieram sie w końcu w beskid niski i planuje wycieczkę na mapie, żeby nie dokładać milionów kilometrów( będę miał tylko pól dnia wolnego). Uda się przejechać samochodem od Pętnej, przez Krzywą, Jasionkę, Czarne, Długie do Grabia?
Spróbuj wyznaczyć taką trasę w google maps, zobaczysz zarówno proponowaną/proponowane drogę/drogi jak i czas podróży.

Przykładowa trasa w załączniku którą sobie wprowadziłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jan Majewski
Posty: 143
Rejestracja: 28 maja 2018, 23:11

Re: Zachodnio-galicyjskie cmentarze

Post autor: Jan Majewski » 14 cze 2020, 21:34

Bez problemu, jedyna przeszkoda to bród na Wisłoce w Radocynie. Przy normalnym poziomie wody nawet dla osobówki nie ma problemu. Ostatecznie jest drewniany mostek (ostatni raz korzystałem poprzedniej zimy, auto waży 2,5 tony), od jakiegoś czasu stoi oficjalny znak zakazu wjazdu..., pewnie w końcu pod jakąś bryką się załamie. Przy okazji zaglądnij na 45-tkę w Lipnej, nie ma zakazu jazdy drogą Lasów Państwowych, to max dodatkowe pół godziny, a warto.

domin.tarnow
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2018, 22:48

Re: Zachodnio-galicyjskie cmentarze

Post autor: domin.tarnow » 14 cze 2020, 22:03

Lenk pisze:
14 cze 2020, 21:03
domin.tarnow pisze:
14 cze 2020, 20:47
Podepnę się tutaj, bo nie chcę zakładać nowego tematu.
Wybieram sie w końcu w beskid niski i planuje wycieczkę na mapie, żeby nie dokładać milionów kilometrów( będę miał tylko pól dnia wolnego). Uda się przejechać samochodem od Pętnej, przez Krzywą, Jasionkę, Czarne, Długie do Grabia?
Spróbuj wyznaczyć taką trasę w google maps, zobaczysz zarówno proponowaną/proponowane drogę/drogi jak i czas podróży.


Przykładowa trasa w załączniku którą sobie wprowadziłem.
Dzięki Lenk, ale to trochę za daleko ;)
Jan Majewski pisze:
14 cze 2020, 21:34
Bez problemu, jedyna przeszkoda to bród na Wisłoce w Radocynie. Przy normalnym poziomie wody nawet dla osobówki nie ma problemu. Ostatecznie jest drewniany mostek (ostatni raz korzystałem poprzedniej zimy, auto waży 2,5 tony), od jakiegoś czasu stoi oficjalny znak zakazu wjazdu..., pewnie w końcu pod jakąś bryką się załamie. Przy okazji zaglądnij na 45-tkę w Lipnej, nie ma zakazu jazdy drogą Lasów Państwowych, to max dodatkowe pół godziny, a warto.
Dziękuje za szybką odpowiedź, cmentarz 45 też jest w planie.
Pozdrawiam

zenon
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2023, 19:32

Re: Zachodnio-galicyjskie cmentarze

Post autor: zenon » 09 mar 2023, 16:30

Tez podepne sie tutaj zeby nie mnozyc watkow.

Ktore z 400 zachodnio-galicyjskich cmentarzy uwazacie za najciekawsze, tzn takie ktore jesli mialoby sie ograniczona ilosc czasu, warto odwiedzic jako pierwsze?

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Zachodnio-galicyjskie cmentarze

Post autor: Trotta » 09 mar 2023, 18:52

Hehe, pytanie jak sprzed wielu lat :D

Zacząłem wypisywać, ale wyszło mi kilka dziesiątek. Może na początek ogranicz rejon zainteresowań? Np Gorlice, Tarnów, Brzesko?
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

zenon
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2023, 19:32

Re: Zachodnio-galicyjskie cmentarze

Post autor: zenon » 09 mar 2023, 19:28

No wlasnie nie mam takiego ograniczenia. Zalozenie teoretyczne jest ze mam samochod, trzy dni wolnego czasu i chcialbym odwiedzic 10 cmentarzy. I tutaj czuje sie zagubiony patrzac na liste 400 dostepnych. Jedna z opcji jest taka ze bede podazal malopolskim fragmentem szlaku wschodniego IWŚ. Czy to byloby dobrym rozwiazaniem?

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Zachodnio-galicyjskie cmentarze

Post autor: Trotta » 09 mar 2023, 19:40

Szlak - niekoniecznie...

51 Rotunda, 60 Przełęcz Małastowska, 46 Konieczna-Beskidek, 11 Wola Cieklińska, 192, 192 Lubinka k. Tarnowa, 185 Głowa Cukru nad Lichwinem, 357 Jastrząbka, 217 Januszkowice, 368 Limanowa, 256 Pasieka Otfinowska... Bardzo subiektywny wybór...
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

zenon
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2023, 19:32

Re: Zachodnio-galicyjskie cmentarze

Post autor: zenon » 09 mar 2023, 19:42

Dziekuje. Oczywiscie kazda odpowiedz bedzie tutaj subiektywna i o taka mi chodzi :) I w miare mozliwosci prosze o nienegowanie cudzych wyborow tylko przedstawianie swoich.

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Zachodnio-galicyjskie cmentarze

Post autor: DAR » 17 mar 2023, 22:11

He.. he... mój subiektywny wybór jest tu :)
http://siemiaszko.eu/2021/07/30/to-musisz-zobaczyc/
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości