Środkowo-galicyjskie cmentarze

Cmentarze I wojny światowej
Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Środkowo-galicyjskie cmentarze

Post autor: DAR » 10 lip 2020, 00:42

Po zakończeniu odwiedzania cmentarzy zachodnio-galicyjskich eksploruję teraz te położone na wschód no i na południe. Między innymi w ostatni weekend próbowałem odszukać cmentarz położony na wschód od miejscowości Rogi, na wzniesieniu 345 (poniżej mapka Compasu z zaznaczeniem). Niestety nic poza krzakami nie udało mi się dostrzec. Ma ktoś może informację czy w tamtym miejscu rzeczywiście był cmentarz czy to może pomyłka?

Drugie miejsce to kwatera na cmentarzu w Równem. Wydaje się, że jest to pozostałość po pojedynczym pochówku bo nic innego nie znalazłem. Niestety napis do połowy już się rozsypał. Może i o tym miejscu ktoś coś wie?

IMG_20200709_235849.jpg
DSC_3913.jpg
DSC_3916.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

Awatar użytkownika
ljank
Posty: 77
Rejestracja: 04 cze 2018, 13:01

Re: Środkowo-galicyjskie cmentarze

Post autor: ljank » 10 lip 2020, 05:47

Nie byłem (jeszcze :D ) ale w sieci jest kilka wzmianek, w tym w miarę dokładny (nie wiem czy prawdziwy) opis lokalizacji.

http://www.beskid-niski-pogorze.pl/gale ... ocanka.php

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... Uxd9QXLqKq

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1453
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Środkowo-galicyjskie cmentarze

Post autor: Trotta » 10 lip 2020, 06:54

Tam cmentarze być powinny - po walkach odwrotowych 17. ID w grudniu 1914 r. (ze strony carskiej najpewniej 12. DP i 12. DStrzSyb).
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Dlugi
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2018, 06:28

Re: Środkowo-galicyjskie cmentarze

Post autor: Dlugi » 10 lip 2020, 10:26


Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Środkowo-galicyjskie cmentarze

Post autor: DAR » 11 lip 2020, 00:18

I oto mi właśnie chodziło, dzięki :) Ja szukałem cmentarza na zachód od wierzchołka góry tak jak jest zaznaczona na mapie, a na zdjęciach widać, że krzyż jest praktycznie na samym wierzchołku. W dodatku o tej porze roku jest tam metrowej wysokości roślinność która, jak widać, skutecznie ukryła niezbyt wysoki krzyż. Trzeba będzie jeszcze raz się wybrać. Ciekawe jest to, że pozostałości pomnika są ustawione na cmentarzu w Rogach.
DSC_3911.jpg
Jeśli chodzi o cmentarz w Równem to jak widać połowa napisów już odpadła, a pozostała część obstawiam odpadnie za 2-3 lata...

Dzięki Dlugi za link do opisu pozostałych cmentarzy. Na części już byłem ale przyda się na pozostałe. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości