Kaplica - czy gon...- no, to brzydkie słowo na "g" ?

Cmentarze I wojny światowej
Incubus
Posty: 405
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:05

Re: Kaplica - czy gon...- no, to brzydkie słowo na "g" ?

Post autor: Incubus » 02 gru 2020, 19:29

Myślę, że pora zaapelować do uczestników tej (neo-neo) scholastycznej dysputy o wydanie drukiem jakiejś summa gontinae. Również oferuję pomoc redakcyjną ;)

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Kaplica - czy gon...- no, to brzydkie słowo na "g" ?

Post autor: DAR » 03 gru 2020, 00:27

Nasze dywagacje przypominają próbę opisania Mona Lizy za pomocą matematycznego wzoru. ;) Artysta miał łatwiej, wymyślił i nie musiał się zastanawiać.
KG pisze:
02 gru 2020, 10:16
Na Rotundzie od dawna więc mamy 5G.
To dlatego ostatnio miałem tam taki dobry zasięg. 8-)
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

Awatar użytkownika
Krieger44
Posty: 37
Rejestracja: 04 cze 2018, 08:07

Re: Kaplica - czy gon...- no, to brzydkie słowo na "g" ?

Post autor: Krieger44 » 03 gru 2020, 15:28

W książeczce "Szlakiem bitwy gorlickiej 2 V 1915 r." Autorzy też używają określenia gontyna i dodają nawet wyjaśnienie słowa:
" gontyna-świątynia słowiańska - / Kącina/ - nazwa świątyń na Pomorzu Zachodnim poświadczonych m.in na Rugii, Radogoszczy, Szczecinie i Wołogoszczy, nie miały określonego stylu, pojawiały się pod wpływem chrześcijaństwa."

A.PIecuch.A. Harkawy "Szlakiem bitwy gorlickiej 2 V 1915 r.", Gorlice 1994

johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: Kaplica - czy gon...- no, to brzydkie słowo na "g" ?

Post autor: johan1968 » 03 gru 2020, 17:45

Incubus pisze:
02 gru 2020, 19:29
wydanie drukiem jakiejś summa gontinae
Raczej - summa anti-gontinae- pro-kapliczkae :D

Dziękując KG, a i innym Kolegom za dzielne niekiedy nad podziw nawet uczestniczenie w odpowiedzi na moje marudzenie (Trotta - za pomysły z haha-ikonostasem i za termin "duża ramka obrazowa" - masz rozstrzelanie, kasztanami i gumką-majtką !! :lol: ! - już ja Ciebie w tej gawrze-kryjówce w "Russiche Polen" znajdę !) prócz podziękowań muszę stwierdzić jedno - chyba wykopałem Golema znowu :lol: . No, chyba taki już na stałe mój los, błazna-publicysty. Ale - nie żałuję. Cudowność niektórych wypowiedzi - warta wszystkiego, "każdych piniędzy".

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości