Strona 1 z 1

Liczebność Legionów Polskich

: 21 wrz 2018, 11:11
autor: Trotta
Czy ktoś ma może informacje nt. aktualnego stanu wiedzy o liczebności Legionów Polskich? Chodzi mi nie o maksymalny stan w danym momencie, ale ilu żołnierzy "przewinęło" się przez tę formację. O pamięć obijają mi się jakieś dawno podawane liczby, zapewne zawyżone, kalkulacja przez porównanie do "przerobu" jednostek austro-węgierskich też nie ma moim zdaniem większego sensu.

Re: Liczebność Legionów Polskich

: 21 wrz 2018, 17:31
autor: dwójkarz
A z tej bazy danych co to w niej partycypowałem, a na stronie MJP jest, nie widać tego?

Re: Liczebność Legionów Polskich

: 24 wrz 2018, 06:38
autor: Trotta
Ona je momentalnie nepritomna, jeśli o tej samej mówimy...

Re: Liczebność Legionów Polskich

: 24 wrz 2018, 09:17
autor: Ursi
Amba fatima... w sumie szkoda. Ale czy dla określenia liczebności byłaby użyteczna? Widziałem w niej wpisy podwójne, minimalnie się różniące, więc zalecana byłaby ostrożność.

Re: Liczebność Legionów Polskich

: 24 wrz 2018, 11:11
autor: Trotta
Pierwsza osoba, którą na tamtej liście znalazłem, przesłużyła całą wojnę w tarnowskim IR.57. W spisie "legionistów" znalazła się dlatego, że po 1918 dostała przydział do któregoś PP Legionów.

W sumie zorientowałem się, że pytanie i tak nie daje pełnego obrazu sprawy, bo na mój użytek musiałbym znać ilość legionistów z Galicji. A tymczasem było sporo z Królestwa, było sporo z Węgier. Ale tak czy siak - ciekaw jestem liczby.

Re: Liczebność Legionów Polskich

: 22 paź 2018, 15:04
autor: staszu
Żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj. Czy ktoś się orientuje czy wspominana wyżej baza legionistów będzie jeszcze dostępna, ewentualnie gdzie można by jeszcze poszukać w necie wpisów z tej bazy? Tak mi jakoś zeszło, że nie zdążyłem sobie wypisać kilku interesujących mnie legionistów.