Utrzymanie Forum - koszty

oooooo

Utrzymanie Forum - koszty

Post autor: oooooo » 03 lip 2020, 17:32

Nie mogę znaleźć, gdzie była sprawa poruszana, więc zakładam nowy temat. Jak Admin wie gdzie to jest, niech przeniesie.
Jak pamiętacie, swego czasu niesławnej pamięci założyciel starego forum co jakiś czas podnosił sprawę wysokich kosztów wykupienia domeny itd, itd. Pomimo deklaracji zwrotu wszystkich kosztów, nie odezwał się i zrobił, menda, to, co zrobił.
Ustaliliśmy na początku, że zrzucimy się na pokrycie kosztów teraz, przy zakładaniu nowego Forum. Jak w końcu to wyszło ? Mam sklerozę...
Czy nie ma zaległości, czy nie trzeba zrobić jakiejś zrzutki ? Oczywiście wchodzę.

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Utrzymanie Forum - koszty

Post autor: DAR » 05 lip 2020, 22:39

Dobre pytanie... bardzo dobre pytanie...
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

oooooo

Re: Utrzymanie Forum - koszty

Post autor: oooooo » 06 lip 2020, 08:08

System wspólnego opłacenia utrzymania Forum miał też cel dodatkowy - nikt sam nie ma prawa do zamknięcia tegoż Forum, bo nie jest wyłącznym właścicielem domeny. Nie pamietam też, jak ta sprawa w końcu została uregulowana.

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Utrzymanie Forum - koszty

Post autor: Ursi » 07 lip 2020, 19:54

Cześć!
Robert zapłacił za kolejny rok, więc forum postoi. A skoro nie pisze ile, co i gdzie przelać, to pewnie znaczy, że mu się nie pali ;)
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Utrzymanie Forum - koszty

Post autor: DAR » 07 lip 2020, 23:25

Może się wstydzi? ;)
Z tego co wiem to koszty nie powinny być jakieś kosmiczne. Sama domena jest tania, więcej kosztuje miejsce na serwerze. U mnie to wychodzi w sumie około 200 zł rocznie. Wiem, bo właśnie mi przypominają, że zostało jeszcze parę dni do zapłaty :D
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

Awatar użytkownika
krakał
Posty: 263
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:35

Re: Utrzymanie Forum - koszty

Post autor: krakał » 08 lip 2020, 07:42

Dołączam się do pytania Arta, pierwszego w tym wątku....

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Utrzymanie Forum - koszty

Post autor: Trotta » 08 lip 2020, 08:12

I ja. Z dwóch powodów. Raz - nie widzę powodu, by jeden płacił, a reszta miała za darmochę (argument empatyczny). Dwa - jak nam się uzbiera zaległość z kilku lat, to już wyjdzie większa sumka i kieszeń odczuje to mocniej (argument długoletniego mieszkańca Krakowa ;) )
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

oooooo

Re: Utrzymanie Forum - koszty

Post autor: oooooo » 08 lip 2020, 17:25

Uatalenia były od początku - płacimy metodą zrzutki wszystkie koszty. Niby 200 to nie majątek, ale... dla jednego nie, a dla drugiego to kilka dni na wyżywienie... Nie widzę powodu, dla którego ktoś miałby sam płacić, skoro takie były ustalenia. Zawsze łatwiej podzielić to na wielu, taniocha wtedy wyjdzie. No i kwestia likwidacji, zamknięcia Forum- czy choć dwóch - trzech adminów tak ustaliło, że:
- po pierwsze primo mają wszystkie kody,
- po drugie primo - że nikt nie ma wszystkich kodów, czyli trzeba mieć wszystkie trzy klucze do zamka,
- po trzecie primo - uważam, po tym numerze ze starym Forum, tak powinno to funkcjonować,
- po czwarte primo - zawsze można zdeponować kopertkę z kompletem haseł itd u kogoś zaufanego, choćby po to, że w razie awarii serwerów lub awarii Głównego Operatora ktoś miał to do przeczytania...

Awatar użytkownika
Lenk
Posty: 225
Rejestracja: 08 maja 2020, 09:45
Lokalizacja: Galicja

Re: Utrzymanie Forum - koszty

Post autor: Lenk » 09 lip 2020, 08:09

Ja napiszę najprościej jak mogę podajcie nr konta i tyle kwotę, każdy wpłaci ile może czy to 5 zł czy to 10 zł +- koszt 4 paczka, lub 20 zł +- koszt flaszki wódki nikt jeszcze nie zbiedniał od takiej kwoty, ktoś wpłaci więcej jego sprawa.

Aspekt dostępu i zabezpieczeń to inna sprawa.

Na jednym z for któremu pomagam i jestem również adminem (tymczasowym), jeśli zbieramy kasę na serwer, prosimy w tytule przelewu wpisać nick z forum.
Następnie tworzy się listę nick - kwota, w przypadku jeśli ktoś nie chce aby widnieć na liście w tytule przelewu koło nicka wpisuje n/n np. Lenk n/n

Przykładowa lista, którą się przedstawia wszystkim użytkownikom forum

Użytkownik 1 - 10 zł
Lenk - 10 zł
n/n - 50 zł
Użytkownik 2 - 20 zł
Użytkownik 3 - 50 zł
n/n - 10 zł
n/n - 10 zł
n/n - 5 zł
n/n - 20 zł
Użytkownik 4 - 10 zł
Użytkownik 5 - 10 zł
Użytkownik 6 - 10 zł
Użytkownik 7 - 10 zł
Użytkownik 8 - 5 zł
Użytkownik 9 - 5 zł
n/n - 20 zł
n/n - 10 zł
Użytkownik 10 - 5 zł

Suma = 270 zł z tej kasy opłacą się serwer i domenę co zostaje przechodzi na nowy rok lub wykorzystuje się np jeśli użytkownicy na to zezwolą na zlocie

Awatar użytkownika
Trzaska
Posty: 46
Rejestracja: 06 cze 2018, 13:36

Re: Utrzymanie Forum - koszty

Post autor: Trzaska » 09 sie 2020, 22:57

Panowie
Jeżeli można to ja też chętnie wspomogę finansowo forum

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości