XVIII Spotkanie w Sanoku

Pudelek
Posty: 205
Rejestracja: 25 maja 2018, 10:14

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Pudelek » 13 lip 2023, 13:10

Zatem, aby był porządek, lista (która i tak nigdy nie jest aktualna :P)
1) Pudelek
2) Teresa
(noclegi już mamy zaklepane)

Art
Posty: 39
Rejestracja: 22 cze 2023, 10:07

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Art » 13 lip 2023, 14:58

ale taką listę, zeby można się dopisać:
3) Art (noclegi mam)

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1463
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Trotta » 13 lip 2023, 17:54

Bravo! :)

Kurtka, nie wiem jak tu zrobić post edytowalny przez wszystkich... Mogę ewentualnie ja albo inny z uprawnieniami dopisywać ręcznie. Jakby coś, to:

4) Tomek
5) Teresa

:)
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Pudelek
Posty: 205
Rejestracja: 25 maja 2018, 10:14

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Pudelek » 14 lip 2023, 18:07

Dopisujemy się po kolei, jak w społecznej liście kolejkowej! :mrgreen: a ja będę edytował w pierwszym poście...

Cyprian
Posty: 107
Rejestracja: 30 cze 2018, 02:32
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Cyprian » 15 lip 2023, 17:36

6. Cyprian
7. Grzegorz
8. Józef
9. Sebastian

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1463
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Trotta » 18 lip 2023, 10:50

To tym razem dopisałem ja :)
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Cyprian
Posty: 107
Rejestracja: 30 cze 2018, 02:32
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Cyprian » 25 lip 2023, 09:40

Szanowni Przyjaciele CK Monarchii.
Mogę zapewnić ze swojej strony wieniec. Zapewne miłym akcentem byłoby, gdyby Trotta wygłosił jakiś interesujący wykład. Może być np. coś z kanału Pana Centka. Taka propozycja oczywiście, bo nie wszyscy to oglądają. Mogę tradycyjnie zapewnić rzutnik. Byłoby to bardzo dobrym punktem kulminacyjnym, na który myślę wszyscy czekają.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1463
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Trotta » 25 lip 2023, 10:02

No wiecie, rozumiecie, ja coś mogę spróbować, tylko czemu ciągle ja i czemu ciągle o wojnie?

Po pierwsze, urozmaicenia są bardzo pożądane, może ktoś coś ma, pomysł, materiał, temat, chęć? Bo powoli robię się równie sztywnym elementem programu sanockich spotkań, jak ś.p. FML Dembicki! Nie chodzi o brak tematu, rzecz w tym, żeby to była działka wspólna, a nie objęta jednoosobowym monopolem! W zeszłym roku świetna była prelekcja Cypriana - i w taką stronę pójść powinniśmy, zróżnicować materiał prelegencki!

Po wtóre, jak jeszcze wszystkim nie znudziłem się ja sam, to przecież do licha - ta wojna jest już nudna! Może nie dla tych, co szperają w temacie, coś wynajdują... tylko że my jesteśmy miłą czeredą przyjaciół, krążących wokół austro-węgierskich tematów, a nie kółkiem historyków wojskowości (TEJ wojskowości). Żebym ja chociaż coś mógł powiedzieć o czarno-żółtych sztandarach z nieco innej epoki, nieco innej perspektywy, jakieś społeczne smaczki, jakieś coś... A tymczasem ja cały czas dłubię w niezwykle wąskim zakresie.

Może ktoś coś o armii niewojennej? Albo nie o armii, np. o architekturze, kolejach, może jakieś aktualne podróże po krajach Monarchii? Wykręcać się nie chcę, ale wzywam do urozmaicenia ;)

Z innych rzeczy - jak stoimy z rezerwacją miejscówki?
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Cyprian
Posty: 107
Rejestracja: 30 cze 2018, 02:32
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Cyprian » 25 lip 2023, 10:29

Co do rezerwacji to może ktoś z bliższych miejsca.
Trotto, Twoje prelekcje są tak ciekawe, że napewno nikomu się nie znudzą.
Carolus przekazał podczas zeszłego spotkania, że kolejne spotkania mogą być pod patronatem - tudzież imieniem jakiejś postaci.
Proponuję na te osiemnaste i już pełnoletnie spotkanie osobę Karola Gargula. Nie mam co prawda kompletu informacji o jego osobie, ale zarys jest i mógłbym coś powiedzieć krótko o nim. Oficer CK armii, od 1905 podporucznik rezerwy, CK komisarz budowlany w Galicji, CK radca, kierownik odcinka regulacji Wisły. Od 1919 w polskiej armii w randze podpułkownika. Być może uda mi się jakoś dojść do drogi jego awansu w CK armii.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1463
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Trotta » 25 lip 2023, 11:06

Pomysł dość ciekawy. Postać raczej nieznana - ale właśnie może dlatego warto użyć metody inhaberyzacji ;) do przybliżenia, kim człek był. Tylko upierałbym się, żebyśmy wiedzieli dokładniej, co i jak. Poszperajmy, ale jestem za.

Jeśli chodzi o moją prelekcję, to coś mogę wydobyć metodą kanibalizacji, tzn. wygłosić coś, co już gdzieś, kiedyś, do innego grona... Całkiem nowego nie wymyślę, bo nie mam kiedy - sporą część sierpnia jestem w rozjazdach.
Cały czas jednak wzywam innych chętnych, ja bardzo bym chciał wreszcie sam posłuchać (bo jak gadam, to mi się samego siebie słuchać nie chce...), naprawdę może zmiana tematu dobrze by zrobiła.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości