XVIII Spotkanie w Sanoku

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1463
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Trotta » 27 lip 2023, 21:15

johan1968 pisze:
27 lip 2023, 20:59
Trotta-leń. Szykuj się tam, szykuj, poleruj referat ! - Panjeee Znakomity Prelegent❤️🙏🏻😊.
Monopolizacja.. nikomu nie służy...
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: johan1968 » 27 lip 2023, 21:41

Trotta pisze:
27 lip 2023, 21:15
johan1968 pisze:
27 lip 2023, 20:59
Trotta-leń. Szykuj się tam, szykuj, poleruj referat ! - Panjeee Znakomity Prelegent❤️🙏🏻😊.
Monopolizacja.. nikomu nie służy...
OK. Podzielam Twoje zdanie, rozumiem i szanuję obiekcje. Przyszedł bym Tobie w sukurs, deklarując zamienny (lub - równoległy, kolejny) referat np.o saperach/wojskach inżynieryjno-twierdzowych - gdybym - mógł, odpowiedzialnie, zadeklarować dożycie (i dowleczenie się, o czym marzę. Od lat !) na sanocki SSMAW. Ale prawdopodobnie nie dożyję. Więc…
Trzymam kciuki za Trottę. I za „pełnoletnie” SSMAW - odbyte owocnie i z fasonem.

Art
Posty: 39
Rejestracja: 22 cze 2023, 10:07

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Art » 28 lip 2023, 14:56

Ech, no i znów to samo, znów... Tyle osób przyjeżdża, tyle osób zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia, a w Sanoku - głucha cisza... A może ktoś mógłby opowiedzieć o swoich rajzach po Bieszczadach i zilustrować fajnymi fotkami ? Albo coś na temat kuchni monarchii, z kuchnia wojskową włącznie ? Każdy temat będzie dobry.
A Trotta - nie daj się tym podżegaczom, pamiętaj - Ty swoje już odwaliłeś! Z wystawą swego czasu w Bibliotece włącznie... Masz 400% normy wyrobione!
Pamiętam, że kiedyś obgadywaliśmy, co kto może za rok, na kolejnym Spotkaniu, ale ta tradycja zdechła śmiercią naturalną. Ja mam pomysł, który Wam przedstawię w tym roku. Ze mną tylko jest jeden problem - czy dociągnę, bo nawet durna grypa może przerwać nić żywota mego... No, ale trzeba być dobrej wiary, bo inaczej to tylko się położyć i czekać na Ponurego Żniwiarza...
Do Johan1968 - nie pier..., że nie dożyjesz, bo tym samym prowokujesz... Trzeba się zaprzeć i tyle... pamiętaj, że jednak wiara potrafi góry przenosić!

johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: johan1968 » 28 lip 2023, 16:14

Art pisze:
28 lip 2023, 14:56
Do Johan1968 - nie pier..., że nie dożyjesz, bo tym samym prowokujesz... Trzeba się zaprzeć i tyle... pamiętaj, że jednak wiara potrafi góry przenosić!
Adyć - Drogi ART-cie, przecież ja na tej właśnie - góry-zdolnej-przenosić-wierze - jakoś ciągnę do teraz, pomimo. A i perspektywy mam - że hoho ! Mieć 94 lata, i nadal, sprawnie, bez niepamięci demencji starczej - że nie wiadomo po co - klepać po kształtnych pośladkach jakieś urocze ciemnokarnacjowe ślicznotki nie przekraczające lat 37-miu gdzieś pod palmami na plaży - może być Hawajów, Bahamów, ostatecznie brzegami Balearów też nie pogardzę. Na zmianę - z dozorem nad zabawami w piaskownicy prawnucząt jakichś (byle, mniej-więcej przynajmniej, z mojej krwi). Mocne postanowienie dotrwania do tej perspektywy. Ale…
Znam choroby, utrapienia ART-owe, mocno kibicuję dochodzeniu/utrzymywaniu się w jakiej-takiej sprawności.
A - oraz ale - ten Kosiarz przyjdzie, niezawodnie, do mnie (jak do każdego), wtedy kiedy to On zdecyduje, nie ja. A na teraz jest… tak sobie. Tyle że ja, od dziesięcioleci „cmentarnik-cmentarzowiec” jestem lepiej przygotowany chyba, pogodzony, zrozumiewający to - niż zjadacz chleba/ryżu/kukurydzy przeciętny.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2023, 20:13 przez johan1968, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 870
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Ursi » 28 lip 2023, 18:33

Ech, wicie, rozumicie, ja bym Wam w Sanoku zrobił prelekcję, że mucha nie siada, ino mi się do tego Sanocka uokropnie daleko zrobiło...
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Art
Posty: 39
Rejestracja: 22 cze 2023, 10:07

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Art » 28 lip 2023, 19:00

Ursi, to masz po prostu fajną wymówkę... :D masz tylko kawałek dalej ode mnie...

johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: johan1968 » 28 lip 2023, 20:16

Ursi pisze:
28 lip 2023, 18:33
Ech, wicie, rozumicie, ja bym Wam w Sanoku zrobił prelekcję, że mucha nie siada, ino mi się do tego Sanocka uokropnie daleko zrobiło...
Aha… Do Sanoka - daleko… Ale jak Dr.Ursi kamandirowkę do Widynia dostaje (albo - sam jej sobie udziela😉) - to gna co koń wyskoczy. I wtedy - NIE jest daleko😀.

Ursi na scenę !
Ursi, Ursi, Ursi, URSIIII !!

Cyprian
Posty: 107
Rejestracja: 30 cze 2018, 02:32
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Cyprian » 29 lip 2023, 15:10

Tak jak pisałem wcześniej - przygotuję krótki wystąpienie - CK osobistości - ocalony od zapomnienie - Karol Zygfryd Gargul.

Art
Posty: 39
Rejestracja: 22 cze 2023, 10:07

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Art » 29 lip 2023, 19:24

Cyprianie ! To jak będziesz wiedział, dokładnie, jaki tytuł to podaj - Carolus zmajdruje plakacik.

Pudelek
Posty: 205
Rejestracja: 25 maja 2018, 10:14

Re: XVIII Spotkanie w Sanoku

Post autor: Pudelek » 01 sie 2023, 00:30

Ja swojego czasu robiłem prelekcję o c.k. kolejach, ale nikt tego nie słuchał, więc mi przeszło :P

Oczywiście można by zrobić jakąś opowiastkę z wojaży po Austro - Węgrzech, tylko kogo by to interesowało? Więc może lepiej niech zajmą się prelekcją eksperci od tego ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości