Forum austro-wegry.info

Awatar użytkownika
genmielec
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2018, 18:35

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: genmielec » 27 gru 2018, 16:09

Gdzie można przejrzeć kopię starego forum?
Interesujące były dla mnie niektóre wątki i chętnie bym je "przekleił" na nowe forum w miarę w automacie :)
fanatyk genealogii, główny region poszukiwań Galicja - obecnie woj. Podkarpackie, archidiecezja Tarnowska

Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
Posty: 80
Rejestracja: 27 maja 2018, 00:42

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: Krzysztof Ju » 27 gru 2018, 23:21

Możnaby umieścić kopię starego forum wykonaną krótko przed zamknięciem, ale nie wiem, co na to administracja (może planuje udostępnić w przystępnej formie?) i czy technicznie jest to wykonalne np. czy pozwala na to pojemność serwera, czy pobieranie dużego pliku nie zablokuje dostępu do forum innym użytkownikom, jak zabezpieczyć plik przed botami?

Kopia forum, która programem HTTrack Website Copier robiła się nieprzerwanie przez 48 godzin, mieści się w jednej paczce o wadze 1,88 GB i po rozpakowaniu jest 66453 plików o wadze 8,2 GB ;) Poza tekstem są też obrazki. Niestety nie wszystko program zapisał (mogą być luki w wątkach) i nie ma możliwości wyszukiwania (ale da się "lornetką" w programie Total Commander).

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: DAR » 28 gru 2018, 00:08

Dyskusja nad tym tematem już była. Stanęło na tym, że przeszkodą jest RODO ale według mojej najlepszej wiedzy (fakt, że ekspertem nie jestem) RODO nie ma nic do tego. Raczej widzę przeszkody techniczno-organizacyjne - jak już zostało powiedziane zajmuje to sporo miejsca, ktoś musiałby nad tym posiedzieć...
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

sklsk
Posty: 46
Rejestracja: 25 maja 2018, 07:59

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: sklsk » 29 gru 2018, 14:16

Ja mam zrobioną troszeczke płytszą kopię niestety zajmuje ona również ponad 5 GB, gdyby ją odchudzić mozna by ją podpiąć pod np google dysk i udostępnić

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: DAR » 30 gru 2018, 23:04

Ja właśnie optowałem za podobnym rozwiązaniem. Udostępnić stare forum w jakiś sposób w sieci przy minimalnym nakładzie pracy. Po prostu jako archiwalne teksty gdzie każdy mógłby poszukać interesujących go zagadnienia.
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

Awatar użytkownika
Lenk
Posty: 225
Rejestracja: 08 maja 2020, 09:45
Lokalizacja: Galicja

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: Lenk » 14 cze 2020, 20:51

Przeglądam tak sobie wątki forum, natrafiłem na ten wątek.

Jestem programistą .Net C#,

w wolnej chwili mogę pomóc, forum jest zapisywane na bazie danych MySQL (czy stare forum czy nowe forum) można ją otworzyć na komputerze, napisać aplikację która będzie sięgać po dane do bazy a następnie do drugiej bazy danych dodawała dane.

Nie wiem jak będzie z datami postów, użytkownikami ale to się sprawi dopiero po uruchomieniu aplikacji. (Myślę że udało by się, baza danych jak kartka przyjmie wszystko, tylko dane muszą być prawidłowo obrobione)

Mogę testowo założyć na jakiś darmowym hostingu dwa fora phpBB następnie dodać kilka/kilkanaście postów do 1 forum i klika do 2 forum, a w finalnym efekcie napisać aplikację która z forum 1 wyeksportuje wszystkie posty do forum 2.

A na końcu rezultat pokazać adminowi/adminom.

Awatar użytkownika
Trzaska
Posty: 46
Rejestracja: 06 cze 2018, 13:36

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: Trzaska » 09 sie 2020, 23:02

Ile Panowie informatycy chcieliby pieniędzy za odtworzenie starego forum ?

Awatar użytkownika
Lenk
Posty: 225
Rejestracja: 08 maja 2020, 09:45
Lokalizacja: Galicja

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: Lenk » 10 sie 2020, 09:46

Trzaska pisze:
09 sie 2020, 23:02
Ile Panowie informatycy chcieliby pieniędzy za odtworzenie starego forum ?
Ogólnie może być to kosztowne - napisanie zapytań, napisanie programu, migracja danych ITD BO NIE WIADOMO JAKIE KWIATKI WYJDĄ :) - ale z faktu że jestem na forum, mój czas i koszt pracy wyceniam na FREE

Kwestia jak pisałem na początek postawienia jakiegoś środowiska testowego i po woli sprawdzanie wszystkiego.

I oprogramowywanie każdego wyjątku np. użytkownik xxx na starym forum miał id w bazie 15 a w nowej ma 18 - należało by dodać tabelę mapującą użytkowników lub na starym forum ktoś miał nick xyz a na nowym ma inny xyz1 ta sama sytuacja jeśli chcemy aby użytkownicy mieli liczone posty lub już nie ma użytkownika

podobna sytuacja może być z działami


Liczę na kopie bazy MySQL a nie katalogów z programu HTTrack Website Copier odczytywanie poszczególnych plików może być problematyczne choć możliwe, jak posiadał bym źródło mogę więcej coś napisać.

Oczywiście wszystko to zależy od tego jaką wizję mają admini forum, co uda się wykonać będzie późniejszym rezultatem - ja wiem jedno że wszystko da się zrobić kwestia to tylko czas.

Awatar użytkownika
Trzaska
Posty: 46
Rejestracja: 06 cze 2018, 13:36

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: Trzaska » 10 sie 2020, 22:30

Przepraszam
Zrozumiałem, że mam to zlecić, komuś
Jeszcze raz przepraszam Pana Lenk

Awatar użytkownika
Lenk
Posty: 225
Rejestracja: 08 maja 2020, 09:45
Lokalizacja: Galicja

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: Lenk » 10 sie 2020, 22:58

Trzaska pisze:
10 sie 2020, 22:30
Przepraszam
Zrozumiałem, że mam to zlecić, komuś
Jeszcze raz przepraszam Pana Lenk
spoko, poznamy się może to pogadamy o tym jak mówiłem z faktu bycia na forum, mogę spróbować za free - należało by najpierw oczywiście mieć wszystkie niezbędne informacje aby wiedzieć czy w ogóle się to uda

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości