W obcych mundurach. Polacy-jeńcy I wojny światowej - wystawa w Opolu

Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
Posty: 39
Rejestracja: 27 maja 2018, 00:42

W obcych mundurach. Polacy-jeńcy I wojny światowej - wystawa w Opolu

Post autor: Krzysztof Ju » 21 lis 2018, 12:57

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu otworzyło wystawę pt. "W obcych mundurach. Polacy-jeńcy I wojny światowej".
www.cmjw.pl pisze:Wystawa składa się z dziewięciu działów. Na tle historii I wojny światowej przedstawia niewolę Polaków w obozach: Niemiec, Austro-Węgier, Rosji, Francji i Włoch, oraz kwestię powrotu Polaków do domów. O tym i o dziale ekspozycji, poświęconej wybranym sylwetkom Polaków-jeńców (Janie Szuściku, Janie Ludyg-Laskowskim, Bronisławie Zygmuncie Kuczewskim, Julianie Janowskim, Kamilu Mackiewiczu) opowiedziała [podczas wernisażu] Ewelina Klimczak, pracownik Działu Naukowego. Wystawę tę będzie można oglądać do końca stycznia 2019 r.
Wystawa, z powodu remontu muzeum, prezentowana jest w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu, przy ul. gen. Kazimierza Pułaskiego 3. Zdjęcia i więcej informacji o wystawie pod adresem http://www.cmjw.pl/aktualnosci/iw-obcyc ... i,927.html

Ponadto w piątek 23 listopada br. odbędzie się seminarium naukowe pt. "Polacy w obcych mundurach w obozach jenieckich w latach I wojny światowej" w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, przy ul. Minorytów 4.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość