Kraftfahrtruppe

Incubus
Posty: 403
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:05

Re: Kraftfahrtruppe

Post autor: Incubus » 12 kwie 2019, 22:49

A wydawało się, że poważny konflikt wybuchnie i zdominuje pryncypialnie Forum, jak to ongiś bywało. A tu, proszę, panowie z klasą wybrnęli z sytuacji. Gratulujmy sobie takich współforumowiczów!

Awatar użytkownika
ergie
Posty: 51
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kraftfahrtruppe

Post autor: ergie » 15 kwie 2019, 08:47

Incubus pisze:
12 kwie 2019, 22:49
A wydawało się, że poważny konflikt wybuchnie i zdominuje pryncypialnie Forum, jak to ongiś bywało. A tu, proszę, panowie z klasą wybrnęli z sytuacji. Gratulujmy sobie takich współforumowiczów!
Ja się do konfliktów kiepsko nadaję... od małego miałem zawyżone poczucie swojej wartości... w momentach konfliktowych zawsze wycofuje się uważając, że to inni tracą na tym że nie chcą/nie potrafią się za mną bawić :mrgreen:
Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wątpliwości.

Awatar użytkownika
ergie
Posty: 51
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kraftfahrtruppe

Post autor: ergie » 15 kwie 2019, 08:52

oeffag pisze:
12 kwie 2019, 20:48
Ergie, ta fotografia nie pochodzi z internetu, to skan z papierowej odbitki, którą podarowałem koledze w Austrii.
Raczej nie powinna być upubliczniana.
Samochód firmy Gräf & Stift należący do Ballonkompanie Nr.16.
Ballonkompanie.jpg
oooo i to się nadaje do prasy ;)
Po pierwsze na masce brak napisu "własnościowego" po drugie tył samochodu ma chyba zamontowana "pakę"... jeśli nadana prze` ciebie nazwa pliku nie jest przypadkowa to na pace pewnie cuś było zamontowane/przewożone ;) generalnie jak dla mnie zdjęcie przedwojenne... ale ja sie nie znam, ja tylko strzelam :D

PS.
Co trzeba zrobic by zostać Twoim kolegą i być obdarowywany takimi fantami :?: :mrgreen:
Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wątpliwości.

oeffag
Posty: 498
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:22
Lokalizacja: Ziemie Zabrane. Chwilowo Wwa

Re: Kraftfahrtruppe

Post autor: oeffag » 17 kwie 2019, 01:00

Ależ ergie, my już jesteśmy kolegami; działamy na tym samym forum, interesują nas podobne tematy, dyskutujemy o nich bez kłótni.
Czegóż chcieć wiecej.
A wracajac do tego "balonowego" samochodu.
Dziękuję za zwrócenie uwagi, że ma on "pakę" - jakoś mi to umknęło.
Masz rację, sugerując, że to fotografia przedwojenna. Też tak uważam.
Ale ciekaw jestem Twoich argumentów. Bo moje są następujące:
1. Brak napisu własnosciowego" na który zwróciłeś uwagę. Do wybuchu wojny lotnictwo A-W zgrupowane było w parkach lotniczych (Fliegerpark), na
bazie których organizowano poszczególne jednostki. I wtedy to pojazdy otrzymywały napisy "własnościowe". Wydaje mnie się, że napis na odwrocie
"Ballonkompanie Nr.16" został napisany dużo później - nazwa "Ballonkompanie" weszła w użycie w czasie wojny. Wczesniej była w użytku nazwa
"Luftschifferabteilung"
2. Drugi argument na przedwojenną prowieniencję fotografii jest taki; oprócz stojacego po prawej stronie kaprala pozostała piątka to oficerowie
(stojacy po lewej to chyba Hauptmann). Zauważcie, oprócz jednego ŻADEN z tych oficerów nie posiada jakiegokolwiek odznaczenia!!!!!!!
W warunkach wojennych byłoby to niemożliwe - "musieli" by coś dostać.
No i jako ilustracja: samochód z napisem własnościowym z Lotniczej Kompanii Zapasowej Nr.10 (Fliegerersatzkompanie Nr.10) z lotniska
rakowickiego w Krakowie.
Flek 10 - Auto.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ergie
Posty: 51
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kraftfahrtruppe

Post autor: ergie » 21 kwie 2019, 23:35

oeffag@ tekst o tym, że kiepsko nadaje się do konfliktów nie był do Ciebie ale do potencjalnych zainteresowanych 8-)

Co do argumentu o przedwojenności to kwestia braku napisu... nie pamietam teraz dokładnie ale obowiazek ich malowania pojawił sie w trakcie wojny i to nie od razu po jej wybuchu.

a co do samochodu lotników to cut miut malyna :mrgreen:
Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wątpliwości.

oeffag
Posty: 498
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:22
Lokalizacja: Ziemie Zabrane. Chwilowo Wwa

Re: Kraftfahrtruppe

Post autor: oeffag » 23 kwie 2019, 15:58

Kolejny "lotniczy" samochód. Też fotografia nie ściągnięta z internetu.
Pochodzi z posiadanego przeze mnie tableau Lotniczej Kompanii Zapasowej Nr.17 z Przemyśla.
Napis jest slabo widoczny ale można odcyfrować: "K.K.Luftfahrtruppe. Flieger-Ersatz-Komp.Nr.17".
Wydaje mi się, że samochód też ma "pakę" z tyłu.
Flek 17.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ergie
Posty: 51
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kraftfahrtruppe

Post autor: ergie » 23 kwie 2019, 19:33

Może nie paka... ale przestrzeń ładunkowa lu cuś... samochód wygląda na przebudowany z osobowego... złożony brezent za kierowcą wygląda tak jaby otwierając się osłaniał właśnie ten tył a nie kabinę kierowcy...

Generalnie na podstawie znanych fotografii mogę stwierdzić, że po wybuchu wojny przebudowano część osobówek na jakieś takie dziwne użytkowe twory...
Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wątpliwości.

oeffag
Posty: 498
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:22
Lokalizacja: Ziemie Zabrane. Chwilowo Wwa

Re: Kraftfahrtruppe

Post autor: oeffag » 29 kwie 2019, 01:47

Z wszystkich inspekcji, odwiedzin, wizyt takie nieoficjalne byly dla chłopaków na froncie najprzyjemniejsze.
A na fotografii mała wycieczka samochodem należącym do Fliegerkompanie 40 o czym swiadczy "wlasnosciowy"
napis na masce.
P.S. marki automobilu niestety nie mogę określić.
Flik 40.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ergie
Posty: 51
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kraftfahrtruppe

Post autor: ergie » 01 maja 2019, 23:20

oeffag pisze:
29 kwie 2019, 01:47
[...]
P.S. marki automobilu niestety nie mogę określić.
Flik 40.jpg
Okrągły znaczek na masce wyklucza teoretycznie Fiata i Austro-Daimlera... Pragi miały co prawda okrągły znaczek, ale pod nim był zawsze charakterystyczny "dziubek" na chłodnicy... zaokraglone kształty obudowy chłodnicy i graniaste wycięcie na nią wskazują na Pucha... ale głowy nie dam ;) notabene znane mi zdjęcia wskazuja na to że Puchy były ulubioną marka lotników :mrgreen:
Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wątpliwości.

oeffag
Posty: 498
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:22
Lokalizacja: Ziemie Zabrane. Chwilowo Wwa

Re: Kraftfahrtruppe

Post autor: oeffag » 02 maja 2019, 22:45

Ergie, wielkie dzięki za wyjaśnienie, no to teraz już wiem co to za maszyna.
A teraz trochę odpoczynku od "lotniczych " samochodów.
Poniższa fotografia jest zatytulowana: "Ankunft der k.u.k.Feldpost".
Wydaje mnie się, że jakkolwiek dotyczy to poczty polowej (czyli podległej armii) to do dostarczenia poczty użyty został cywilny ambulans pocztowy.
Feldpost.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości