Order Białego Sokoła

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 870
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: Ursi » 03 cze 2022, 06:25

Dzięki! Tak, pozostało kupić przez internet... szarpnę się przy okazji na tę dwutomową pozycję o mundurach.
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: dwójkarz » 03 cze 2022, 06:30

Ale mnie Zinn w przypadku Ortnera podk..., bo przysłali egz rozfoliowany z ceną wbitą na obwolutę. Za Chiny Ludowe nie mogłem tego odkleić. No, ale to rzeczywiście jedyny przypadek taki. Ze dwie, czy też trzy inne książki z Verlag Militaria wzięły i pękły podczas oglądania - bite, grube tomy, dawno wydane, więc trzeba bardzo uważać. Takie pękanie to norma, choćby u Heimdala też strzelają pomiędzy dwoma zszywkami. O "chińskim" Schifferze nawet nie wspominam...

No i zgoda - niemiecki oryginał, albo nic - tłumaczą Google. Nb. tom o Honwedach napisany był po węgiersku, więc z przekładem na niemiecki też miejscami "cyrkowo" jest.

Warto brać TRZY tomy o mundurach - dwa kolorowe i trzeci z przepisami z 1911.

Zinn - firma domowa - obtaraniam czasem ostro, ale nasz klient nasz per pan - układni są bardzo. Dostawa teraz prawie 10 E. 15 kg książek zapakowali tak ślicznie, że bez ryski doszły.

Pan K milczy - wprost napisałem - dawaj fakturę - nic... muszę mieć Badenię, muszę! Zelosko w drodze, Brunszwik potwierdzony, Ernestyńskie są pod ręką, Statystyk dwóch nie ma, Waldeck i Pyrmont też nie ma, potrzebuję za to monografię Żelaznego Półksiężyca. Więcej pieniędzy nie mam.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: Albert » 03 cze 2022, 08:23

No tak, Zinnfigur niedawno podwyższyli koszt przesyłki z 7 na 10 EUR, ale to nadal tanio w porównaniu z konkurencją. Tylko zamawiając przez Amazon przesyłka może być tańsza lub wręcz darmowa.

Do Kricheldorfa trzeba mieć, jak widać, anielską cierpliwość.

U mnie bida - w najbliższym czasie będę w stanie kupić sobie tyko jedną z kilku strasznie drogich książek z listy zakupów i trudno się zdecydować, na kolejne zakupy poczekam bardzo długo.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: dwójkarz » 03 cze 2022, 08:31

Ale Amazon.co.uk mi tak sklepał ostatnio książkę o armii tureckiej z lat I WŚ, że aż mnie nosi... okazja była, zamiast 120 funtów - 60 funtów, nówka sztuka, ech, ryzyko.

Nb. Bookdepository z Anglii przesyłka 9 funtów, ale DPD, kiedyś 4,99 funtów poczta zwykła, szło nie wiadomo ile (miesiąc!), dziś Englandblitz (kilka dni) i przynajmniej jako tako zabezpieczają książki.

Czekam, co mam zrobić, czekam, bo bardzo chcę mieć Badenię. Potem nie mam już nawet na chrust.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: dwójkarz » 03 cze 2022, 11:05

A Niemcy narzekają...

Wir liefern versandkostenfrei innerhalb Deutschlands!

Pan A pieniądze dostał w poniedziałek, od tego czasu cisza... rynce nie mają gdzie opadać...

Pan A milczy - pieniądze otrzymał, nie potwierdził przyjęcia, Pan K milczy - faktury nie wysłał, Weber Verlag - potwierdził przyjęcie kasy za Zelesco...

Chyba się potnę : (((

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: dwójkarz » 06 cze 2022, 07:32


Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: Albert » 06 cze 2022, 07:54

dwójkarz pisze:
06 cze 2022, 07:32
Okazja! Jeszcze 40 minut aukcji

https://www.ebay.de/itm/165503334856?_t ... %3A2047675
Ja tam wolę książki ;) Ale gdybym był obrzydliwie bogaty i miał wolne 50 tysięcy, to bym sobie to kupił: https://woeschler-orden.de/katalog/klei ... rkreuz-des ;)
Zacny zestaw, ale mimo wszystko jednak za drogi, o czym świadczy fakt, że już wisi chyba z miesiąc, a nikt go nie kupił.

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 870
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: Ursi » 06 cze 2022, 08:03

dwójkarz pisze:
03 cze 2022, 06:30
Warto brać TRZY tomy o mundurach - dwa kolorowe i trzeci z przepisami z 1911.
Przepisy już mam ;)
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: dwójkarz » 06 cze 2022, 09:37

PLM poszedł za 605, spodziewałem się znacznie wyżej.

Zestaw piękny, poza zasięgiem, polizać można i pomacać przez monitor.

Ok, bo te dwa tomy ładnie się z przepisami komponują.

Poza tym bez zmian - A zero reakcji po wzięciu kasy tydzień temu, K od tygodnia milczy w sprawie faktury, czarno widzę Badenię, wychodzi na to, że nie będę jej miał, poczekam jeszcze tydzień, raz jeszcze napiszę do K...

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: Albert » 06 cze 2022, 10:14

Ja to bym w życiu PLM nie kupił - zawsze bym się bał, że ktoś mi wciśnie podróbkę. No, chyba że by były papiery do tego. Ale wówczas to by była koszmarna cena, poza zasięgiem. Gdybym miał dużą kasę, to zawsze bym wolał nakupić książek zamiast świecidełka.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości