Order Białego Sokoła

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: dwójkarz » 25 mar 2021, 20:14

Lipa! Oldrich Hrdina PHV Verlag & Antiquariat zniknął ze ZVAB?!?

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: Albert » 26 mar 2021, 07:50

Niedawno też tak było - dobrych kilka tygodni go nie było na ZVAB, bo miał remanent. Tym razem też jest to pewnie czasowe. Co ciekawe, na antiquariat.de nadal jest (wtedy też). Ja mam już z tej serii statystycznej, o której tu pisaliśmy, wszystko, co priorytetowo chciałem. Ewentualny drugi etap to mniejsze państwa niemieckie podczas I wojny, w dalszej kolejności (o ile w ogóle) pozostałe tomy (dotyczące lat przed wojną). Teraz czas na książki z tej samej tematyki, ale spoza tej serii. Za dwa lata może zbiorę, co chcę na ten temat, bo jeszcze trzeba kupować rzeczy o broni pancernej, lotnictwie i kilku drobniejszych sprawach :)

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: dwójkarz » 26 mar 2021, 09:42

Uff, czyli pewne, że wróci? Oby z ofertą wcześniejszą, bo kilka tomów mam jeszcze u niego na półce...

Czyli jak u mnie - myślę, że mam już "wszystko", a potem... no i od nowa : )

A jakie poza seryjne warto mieć?

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: Albert » 26 mar 2021, 10:47

Myślę, że możesz być spokojny, to nie pierwszy raz, że znika, tym razem pewnie na krótko, zapewne ustawił opcję „urlop” i tyle. Wraca zawsze z pełną ofertą tej serii (to znaczy tomy I-XVII, resztę ma Autengruber).

Co do innych książek, których jeszcze nie mam, to muszę m.in. podgonić serię „Blue Max Airmen” (mam 6 pierwszych z 16 tomów), myślę o koszmarnie drogiej książce Henninga Volle o badeńskich orderach i odznaczeniach (do kupienia u Autengrubera), liczę na to wznowienie książek Franka Zelosko o badeńskim orderze i medalu Karola Fryderyka, trzeba kupić „Virtuti Pro Patria” i książkę o orderze św. Henryka (te masz), no i na tę o wirtemberski złotym medalu też będę polował. I tak oto jest ładna sumka do wydania, a to nie wszystko, jeszcze m.in. kilka numerów czasopism z ciekawymi artykułami by się kupiło. Więc biorąc pod uwagę także inne tematy, zebranie tego potrwa ;)

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: dwójkarz » 26 mar 2021, 11:39

Uch, ta badeńska cegła jest za 250 Euro! Co tam takiego jest w środku?

Mnie "chodzi po głowie" Kinast Walter, Der Tapferkeit - Die Königlich-Bayerische Militär-Verdienst-Medaille im deutsch-französischen Krieg 1870/71 - Taten und Ehrenbuch - Dekorierte der nach Frankreich ausmarschierten bayerischen Armee, Konstanz 2017 - tańsza jest : )))

W wojnie tej jestem "zakochany" - zbieram się, znaczy zbieram dutki na to - Der Deutsch-Französische Krieg 1870/71 https://www.militaria.at/Book.aspx?book ... anguage=de

No i dużo mi jeszcze brakuje...

No tak, muszę poczekać na Oldrich Hrdina PHV Verlag & Antiquariat, akurat kasy się uzbiera i kupi co trzeba. A potem... potem jest już lista na trzy lata naprzód... mnie bardzo dużo interesuje, zbyt bardzo, a - wiadomka - tematy niszowe, czy też chodliwe, wydawane bez dotacji, przez zapaleńców - kosztują, bardzo dużo kosztują, zbyt bardzo dużo kosztują... nie dla nas, niestety...

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: Albert » 26 mar 2021, 12:04

Badeńska cegła jest prawdopodobnie definitywnym opracowaniem autorstwa gościa, który w temacie siedzi już kilka ładnych dekad (poprzednia podstawowa książka na ten temat, też jego autorstwa, była wydana w 1976 roku!). Niestety jak to dokładnie w środku wygląda - nie wiem, fotek nie ma. Rzecz skrajnie niszowa, dostępna u jednego sprzedawcy w całej sieci (z tego co wiem). Cena chora nawet jak na standardy falerystyczne. Pierwsze wydanie było chyba w 2018 r. i z tego co pamiętam kosztowało 179 albo 189 EUR. Musiało się szybko rozejść, ale nakład pewnie malutki. Teraz treść ta sama, tylko mocniejsza oprawa i taki skok cenowy. No skandal, ale pewnie i tak kupię, taka choroba ;) Na osłodę jako dodatek kopia awersu srebrnego medalu Karola Fryderyka, w kapsule (ale w 1. wydaniu też była).

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: dwójkarz » 26 mar 2021, 12:07

Nie no, wiem, że to nieuleczalna choroba, ale cóż - tej szczepionki nie przyjmę... gdyby w środku były czyny bojowe i co za co to jeszcze bym kombinował, czy nerkę sprzedać... a tak, dla samych fotek kupuję tylko przecenione mocno rzeczy, jak choćby w VDM to co mają z Graf Klenau i podobnych zbankrutowanych wydawnictw...

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: Albert » 26 mar 2021, 12:20

Badeńskie czyny bojowe (też uważam to za najciekawsze i najważniejsze w całej falerystyce i książki to opisujące cenię najwyżej - za co konkretnie delikwent dostał order/medal) są w pracy Zelosko, tylko lecą w kulki z tym wznowieniem - już dwa lata temu gość, który za to odpowiada pisał mi, że tuż tuż. A pierwsze wydanie jest praktycznie nie do zdobycia.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: dwójkarz » 26 mar 2021, 12:36

Czy pewnie jeszcze dwa lata... ech...

Oglądanie samych "świecidełek" fajne, ale za drogie. Żeby jeszcze na fotkach z epoki, dyplomy jakieś. A tak napakują w kolorze co mają w gablotach i ciesz się gościu z tego.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Order Białego Sokoła

Post autor: Albert » 26 mar 2021, 14:10

Akurat ta „cegła” to, sądząc po opisie, znacznie więcej niż tylko ładne zdjęcia orderów i odznaczeń - są też m.in. statystyki, dokumenty, pudełka. Też nie przepadam za książkami skupiającymi się tylko na wyglądzie błyskotek.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości