Regiment Generała von Rytz, kompania von Balvin

Awatar użytkownika
rempage
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2019, 18:22

Regiment Generała von Rytz, kompania von Balvin

Post autor: rempage » 21 lut 2019, 18:24

Serwus wszystkim. Byłem członkiem starego forum i cieszę się że udało mi się w końcu na nowo zarejestrować.

Poszukuję informacji na temat regimentu Generała v. Rytz, kompania v. Balvin, garnizon w Brzegu ( dziejsze opolskie). Dodam że chodzi tutaj o koniec XVIII wieku. Jako że regiment ten został wymieniony w dokumencie kościelnym z 1795r to nie wiem na Ile pisownia jest dokładna.

Przyznam że na temat tego okresu nie wiem nic. Czy może chodzić o któryś z górnośląskich regimentów?

Jak
Adam

Stani
Posty: 387
Rejestracja: 13 lip 2018, 22:02

Re: Regiment Generała von Rytz, kompania von Balvin

Post autor: Stani » 21 lut 2019, 20:21

Hallo Benutzer Adam,
to zagadnienie było tutaj dyskutowane - https://siliusradicum.pl/de/fora/temat/ ... im/page/4/

...
Administrator parafialngo, Franziskanerpater Alfphonsusa Gonzo, Er war Peter Ludwig Junge Namen getauft, [Syn] Musketier Peter Wankerman Regiment von General v. Rytz, Kompania in. Balvin, Garnison Strand, Er geboren von seiner Frau Johanna Schreterin Tag 27. Juli 1795 Haus Repty. Patenschaft: Adalbert Bieniek, Bergmann auf dem Glas Gawlowski, Kunegunda Steblin, organistka
...
Rozumiem, że u nas jest dalsza kontynuacja ?

Stani
Posty: 387
Rejestracja: 13 lip 2018, 22:02

Re: Regiment Generała von Rytz, kompania von Balvin

Post autor: Stani » 21 lut 2019, 20:42


Awatar użytkownika
rempage
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2019, 18:22

Re: Regiment Generała von Rytz, kompania von Balvin

Post autor: rempage » 22 lut 2019, 01:27

Stani. Zgadza się. Chodzi mi o muszkietera Petera Wankermana z garnizonu w Brzegu.

Dzięki też za namiar na ten leksykon. Jedyny Balvin o którego chodzi to chyba ten major Wilhelm Jarolsaw von Balvin który zmarł w Brzegu w 1797r. Dalej jednak nie wiem co to za jeden ten General von Rytz i jakiego dokładnie regimentu był dowódcą.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości