Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 13 maja 2021, 09:30

Neal O'Connor - seria Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them - czy mógłbym prosić (Albert : ) ) o wykaz tomów?
Googlam i mnie wygooglanie myli. Chciałbym kupić Badenię, Oldenburg, Meklemburgię - były chwilę na booklooker - tanie w miarę, ale kasy nie miałem. Teraz nie ma ich tam, a tam gdzie są... ech, może z torbami nie pójdę... Nie zapisałem numerów tomów, a często tylko tym się trzeba przy poszukiwaniach posiłkować.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 13 maja 2021, 13:45

No to potrzebujesz tomów VI i VII :) Super książki, gdybym mógł wziąć na bezludną wyspę jedną serię, to ta byłaby faworytem :)

Oto lista:

O’Connor N.W., Aviation Awards of Imperial Germany in World War I, Volume I — The Aviation Awards of the Kingdom of Bavaria, Princeton 1988

O’Connor N.W., Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them, Volume II — The Aviation Awards of the
Kingdom of Prussia, Princeton 1990

O’Connor N.W. , Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them, Volume III — The Aviation Awards of the
Kingdom of Saxony, Princeton 1993

O’Connor N.W., Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them, Volume IV — The Aviation Awards of the
Kingdom of Württemberg, Princeton-Mountain View 1995

O’Connor N.W., Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them, Volume V — The Aviation Awards of the
Eight Thuringian States and the Duchy of Anhalt, Princeton-Stratford 1998

O’Connor N.W., Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them, Volume VI — The Aviation Awards of the
Grand Duchies of Baden and Oldenburg, Princeton-Stratford 1999

O’Connor N.W., Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them, Volume VII — The Aviation Awards of Eight
German States and the Three Free Cities, Atglen 2002

Tak się prezentują:
https://m.fotosik.pl/zdjecie/e52cedb2a3f577ab

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 13 maja 2021, 15:36

Dziękuję Ci bardzo! Zazdraszczam kolekcji! Kiedyś nie doceniłem (tak jak ofertę z Grubstreet za grosze olałem pod koniec 90xx, teraz z drugiej ręki płaciłem duuużo), a się prosili bym kupił... no to mam, znaczy nie mam.

Zatem VII już idzie do mnie, VI nie do kupienia teraz nigdzie, V jest za... za dużo, w przyszłym tygodniu pewnie się skuszę, bo znów nie będzie, IV mam od 1995, I - III - nie wiem czy wejdę w ten biznes... za drogie.

Jak kupiłem IV to szukałem dalej literatury, źródeł, w polskich bibliotekach zero - zniechęciłem się - dziś mam chyba wszystko... postęp, tylko lat więcej na karku, ale dziś prowadzić nad I WŚ to "poezja", nie to co "za moich czasów".

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 13 maja 2021, 15:47

Z tomem I to jest śmieszna sprawa. Niby od lat trudny do zdobycia, a okazuje się, że ludziom zalega - poczytaj, może się z kimś dogadasz: https://gmic.co.uk/topic/63363-aviation ... on/page/2/

Z kolei tomy IV, V i VI są tu - O'Connor przekazał je jakoś przed śmiercią fundacji wydającej OtF, też mu zalegały chyba: https://overthefront.com/shop/books-member-publications

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 13 maja 2021, 16:08

Thx!!! Napiszę do nich!

Ha, są chyba do wzięcia od ręki po 50$, zatem bardzo tanio na tle innych i nówki sztuki, napisałem w sprawie transportu, by był fracht, nie air mail.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 13 maja 2021, 16:20

Mam nadzieję, że Ci się uda dogadać. Ja kupiłem komplet jakieś 7 lat temu na eBay, bodaj za nieco ponad 1500 zł (w tym przesyłka) - chyba mój największy jednorazowy wydatek na książki, ale warto było :) Jako mały bonus te widoczne na zdjęciu przezroczyste plastikowe okładki na tomach I-VI (normalnie ich nie ma), które nieco poprawiają "przeżywalność" tych tomów, bo są one w miękkiej oprawie.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 13 maja 2021, 16:49

Mam nadzieję : )))

Zazdraszam, bo zestaw piękny, a te okładki - bezcenne!

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 17 maja 2021, 09:21

Tom VII właśnie wjechał DHL, z Anglii szedł, szybko i nawet stan dostawy oceniam na 95%, nieco "pomięta" obwoluta, za dwa "palce" na bloku, "grzbiet" dostał. Jak zobaczyłem pakę, która mogłaby pomieścić 20 kg towaru pobladłem, bo Amazon wrzuca książki jak każdy inny towar - tu ktoś się "zlitował" i nieco papieru dorzucił jako "amortyzator" - prawie zadziałało... rozwodzę się tyle nad sposobem zapakowania etc., gdyż u progu swej "kariery" na Amazon, czy też ogólnie na początku zakupów książek w necie (kilka lat temu), kupowałem wyłącznie na Amazon - tańsze, dostawa pewna. Potem się zraziłem, bo nie dość, że książki poszły mocno w górę i już wcale nie są w konkurencyjnej cenie, to pakowanie było poniżej krytyki. Często książki były tak zbite, że przeszedłem na dostawców wolniejszych, ale pewnie pakujących towar. Po tym jak większość dostaw zwykłych w Polsce przejęła PP znów nastąpił dramat, od dwóch, trzech lat jest loteria - czy książka w ogóle przyjdzie... Amazon też przeszedł w dostawach krajowych na Pocztex48... zatem znów kombinacje, kalkulacje, wliczanie ryzyka uszkodzenia książki... ech, po 1 stycznia 2021 cena dostaw z Anglii tak wzrosła, że w zasadzie tylko Amazon się opłaca, ten pl za 100 zeta dostarcza za darmo, poza tym można złapać ostatni egzemplarz - dają wtedy mocny upust - tak jak i tym razem zrobiłem... dobra starczy, bo z Austrii i Niemiec idzie towar innym, bezpiecznym kanałem - DPD, DHL. Koniec OT. Reszta już o książce będzie. Cegła jest, ogromna jest, ciężka jest : )))

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 17 maja 2021, 09:56

Tak, tom VII to zdecydowanie największe bydlę :) Szkoda, że wydany inaczej i nie do końca komponuje się z resztą serii, ale za to jedyny w twardej oprawie (może stąd decyzja o innym wydaniu ostatniego tomu - obawa, że książka jest za gruba, by miękka oprawa dała radę?).

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 17 maja 2021, 09:57

Okładka odpadła... chińska podróba! Ogólnie druk jakościowo gorszy niż tomów wcześniejszych, fotki ciemne bardzo... no i brak niemieckich nazw orderów i odznaczeń to skandal jednak!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości