Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 19 maja 2021, 06:34

Wiedziałem z forum theaerodrome, że monografia Jasta 14 ma wyjść, trzeba będzie kupić za jakiś czas, może jej lotnicy jakoś bardzo mnie nie interesują, ale była przez pewien czas wyposażona w trójpłatowce i to dla mnie wystarczający argument, by kupić :) Z tego co kojarzę, ma być w 100% dwujęzyczna niemiecko-angielska.
Tak, cena przesyłki z Zinnfiguren praktycznie bezkonkurencyjna, w ogóle ich lubię, bo oferta zacna (mają niektóre publikacje, które trudno kupić gdzie indziej), no i na stronie widoczna jest realna dostępność w danym momencie (choć raz się naciąłem - na monografię Jasta 23 musiałem czekać, choć niby kupiłem ostatnią w danym momencie sztukę).

Książkę o Belgach mam - rewelacja, praktycznie nic więcej na ten temat nie trzeba. Można trafić w tej książce na sporo informacji lekko pobocznych, np. kilka perełek o samochodach pancernych, o których nie przeczyta się gdzie indziej.
Jasta 30 kiedyś kupię, ale nie jest priorytetem. Natomiast z limitowanej "trylogii" trzeba będzie nabyć Zeebrugge, bo Boelckego i Jasta 23 już mam.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 19 maja 2021, 07:07

Tak, Jasta 14 dwujęzyczna jest. Dla mnie niemiecki priorytet. Po prostu odzwyczaiłem się od angielskiego, czytam swobodnie, ale wolę jednak niemiecki. No i Dreidekery moja miłość od czasu książki Alexa Imrie. Poloników szukam, jakby co...

Zgoda, Zinnfiguren ma szeroką ofertę, perełki, dobrze pakują, DHL tani, ale trzeba uważać, bo czasem ceny z czapy - Graf Klenau wszędzie w przecenach - u nich jeszcze w tych zaporowych jest. Zgapiłem się i przegapiłem tom o Kawalergardach i teraz już chyba pozamiatane. A był u nich taniej niż w Rosji. Inne zakupy wtenczas miałem, mogły (niby) poczekać, ale...

Belgów i Jasta 30 pod koniec przyszłego tygodnia będę już chyba miał. Tych Belgów doczekać się nie mogę...

Zebrugge ujdzie, ta nowa w miętkich okładkach o myśliwcach marynarki mnie kusi (kilka też innych kusi, niektóre sprzętówki, może ze dwa tomy wybrane o asach). Ale musi poczekać.

Nb. Boelcke mnie podłamał. Ciężka, nieporęczna, fotki jakości gazety, dużo szumu, bez rewelacji, Jasta 23b bez poloników, tak, że tak. Wybredny się zrobiłem.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 19 maja 2021, 10:15

Tak, akurat ceny u nich bywają wysokie. Ale wygrywają tą ofertą oraz stosunkowo tanią, szybką i dobrze opakowaną przesyłką.
Też czasem podejmuję złe wybory odnośnie do kolejności zakupów - trzeba wyważyć stopień "napalenia" na daną książkę oraz dostępność - czasem lepiej najpierw kupić coś z dalszego miejsca na liście, bo szybko może się wyprzedać.
Aeronaut Books dalej szaleją z wydawaniem, mam sporo zaległości (zwłaszcza seria Blue Max Airmen), a tu nowości też ciekawe - obcokrajowcy w lotnictwie francuskim czy już 2 z 6 planowanych tomów o Fokkerach.
Boelckego jeszcze nie czytałem, tylko podczytywałem, wstępnie bardzo mi się podoba, zobaczymy. Z Jasta 23 jestem bardzo zadowolony. Podobno dalej w planach Jasta 11 (2 tomy chyba) oraz m.in. moja ulubiona Jasta 5 :)

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 870
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Ursi » 19 maja 2021, 10:33

Gadacie tak o tych zagranicznych księgach, gadacie, aż żem se nakupował kniżków za 200 ojro...
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 19 maja 2021, 10:36

Hehe, pochwal się - co nabyłeś drogą kupna? :D

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 870
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Ursi » 19 maja 2021, 12:52

Wrzucę fotkę, jak spłyną ;)
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 19 maja 2021, 13:28

Jasta 11? W twardej? Bierę!

Co to za książka o tych obcych we francuskim lotnictwie? Guttmann coś wreszcie puści? W latach 90xx w Windsocku była taka seria. Daj linka. Znów kasa się ulotni.

Rzeczywiście, metoda musi być, ale jak sam wiesz - metoda - nie równa się - zdrowy rozum. I czasem coś przechodzi koło nosa, a inne leżą, więc mogły poczekać. Ech, tych Kawalergardów żałuję.

Tak, Zinnfiguren ma plusy dodatnie i plusy ujemne. Tak jak napisałeś.

Jasta 5? Dlaczego?

Jaki jest ogólny poziom merytoryczny taśmówki Aeronaut? Nie potrafię ocenić. A tempo podejrzane.

Ursi, wrzucaj fotki.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 19 maja 2021, 15:04

Czy Jasta 11 w twardej? Wątpię, chyba dali sobie spokój z takimi eksperymentami, no ale zobaczymy.

Tak, oczywiście Guttman: https://www.amazon.com/dp/1953201148/re ... YuQxLS-b-g

Jasta 5 lubię z kilku powodów - "Złoty Triumwirat" (jedyna Jasta z trzema pilotami z 30+ zwycięstwami), początkowe osamotnienie podczas bitwy pod Cambrai i nawet ataki na czołgi, użycie trójpłatowców, użycie zdobycznego brytyjskiego samolotu, znane przypadki skoków spadochronowych. Mieli wszystko co lubię ;)

Jakość seryjnych rzeczy Aeronauta? Blue Max Airmen na pewno warto, co do książek o sprzęcie to miałem póki co zbyt mało styczności.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 19 maja 2021, 15:37

Czyli będzie można "wolniej" inwestować, bo druk na życzenie. I dobrze i źle...

Super! Guttman wymiata! Kupię w ciągu kwartału!

Dobre! Nie znam Jasta 5. Polonika jakieś są?

Dzięki! Bo "taśma" mogła byś świadczyć o niskim poziomie. Ale jak widzę nie mam racji.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 19 maja 2021, 15:58

Szczerze mówiąc pod kątem poloników nie szukałem. Popatrzę na dniach do dwuczęściowego Windsock Speciala o Jasta 5, póki nie ma książki z Aeronauta to jest podstawowe źródło.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości