C.W.478. Niezbyt dobre wieści z parkingu Kalwaryjskiego Sanktuarium.

Cmentarze I wojny światowej
johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: C.W.478. Niezbyt dobre wieści z parkingu Kalwaryjskiego Sanktuarium.

Post autor: johan1968 » 03 lut 2021, 14:42

ljank pisze:
03 lut 2021, 14:30
Niby masz rację, że sprawy poszło daleko i urzędnicy oraz Urzędy są mocno zaangażowane ale za długo żyję żeby uwierzyć zanim palcem nie dotknę.
Urzędnika można zmienić, zwłaszcza poprzez interwencję np. z Torunia, a sprawa będzie się ciągnęła "ad mortem defecatem".
Nie mam żadnych argumentów, żeby zaprzeczyć uwagom, spostrzeżeniom Kolegi. Podzielam obawy. Jedyna nasza broń skuteczna - to nie spuszczać sprawy z oka "społecznego", "naciskać" - po swojemu, z naszej (z - PRAWDY !!) strony. Patrzeć na ręcę, pomagać w projektowaniu rozwiązań, dopytywać, ponaglać - nie odpuszczać. Tyle tylko dodam - decyzja konserwatorska została doręczona, "urzędowo" - pewnych rzeczy - nie da się już cofnąć, zatrzymać - i w tym tak trochę ich główna wartość.

Awatar użytkownika
ljank
Posty: 77
Rejestracja: 04 cze 2018, 13:01

Re: C.W.478. Niezbyt dobre wieści z parkingu Kalwaryjskiego Sanktuarium.

Post autor: ljank » 03 lut 2021, 16:17

No dobra, Waszmość piszesz z takim przekonaniem, że zmieniam nastrój na ostrożny optymizm :), z nadzieją, że jeśli tu się powiedzie to będzie precedens do skuteczniejszej walki o inne mogiły, kwatery czy cmentarze.

Awatar użytkownika
piters
Posty: 69
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:36

Re: C.W.478. Niezbyt dobre wieści z parkingu Kalwaryjskiego Sanktuarium.

Post autor: piters » 08 sie 2022, 21:55

Mam pytanko, czy coś się jeszcze dzieje w tej sprawie, czy - jak to się mówi - jest po temacie?

johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: C.W.478. Niezbyt dobre wieści z parkingu Kalwaryjskiego Sanktuarium.

Post autor: johan1968 » 10 sie 2022, 22:28

piters pisze:
08 sie 2022, 21:55
Mam pytanko, czy coś się jeszcze dzieje w tej sprawie, czy - jak to się mówi - jest po temacie?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. O.Bernardyni (przychodzi mi tu pewna rymowanka, ale od konkretu się -powstrzymam) poodwoływali się od wszystkiego - do "wszystkich świętych". Nałożona kara w trybie administracyjnym została... hmmm... zawieszona. A wymierzająca ją prof. M. Bogdanowska, za karę bardziej za aktywność tutaj podobno jednak, niż za sprawę wiaduktu/mostu w Grzegórzkach - dostała... tzw."kopa w górę", na wicedyrektorskie stanowisko w "ważnej" instytucji centralnej (- kultury i dziedzictwa), takiej od - "decydowania o... niczym". Ukręcić łeb sprawie - próbuje się ze wszystkich sił, no, ale takich ruchów to spodziewaliśmy się od samego początku. Ale nie wszyscy jeszcze zapomnieli o temacie, nie wszyscy broń złożyli. Tylko działać - w obecnych uwarunkowaniach i klimacie... że tak określę - ogólnym - nie jest łatwo. Że przywołam tylko "wsparcie" ze strony osoby obecnej, a co za tym idzie i Urzędu - Małopolskiego WKZ-ta (kto zna postać i konteksty nominacji, doskonale wie co mam na myśli).
Ostatnio zmieniony 24 lis 2022, 09:16 przez johan1968, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piters
Posty: 69
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:36

Re: C.W.478. Niezbyt dobre wieści z parkingu Kalwaryjskiego Sanktuarium.

Post autor: piters » 11 sie 2022, 20:37

Johan1968 dzięki za informacje.

Czarny
Posty: 45
Rejestracja: 07 gru 2020, 12:52

Re: C.W.478. Niezbyt dobre wieści z parkingu Kalwaryjskiego Sanktuarium.

Post autor: Czarny » 22 lis 2022, 00:01

piters pisze:
08 sie 2022, 21:55
Mam pytanko, czy coś się jeszcze dzieje w tej sprawie, czy - jak to się mówi - jest po temacie?
Sprawa się toczy, ale urzędowe młyny mielą powoli, jednak należy wypatrywac pozytywnego rozwiązania sprawy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości