XV JUBILEUSZOWE SPOTKANIE W SANOKU

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XV JUBILEUSZOWE SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Trotta » 04 wrz 2020, 09:02

My tradycyjnie wyruszymy dopiero w sobotę rano. Za 24 godziny powinniśmy już przekraczać San pod Niskiem :D

Może nie przełoży się to na liczbę uczestników, ale wypada odnotować potężną ilość postów w tym wątku.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Awatar użytkownika
Lenk
Posty: 225
Rejestracja: 08 maja 2020, 09:45
Lokalizacja: Galicja

Re: XV JUBILEUSZOWE SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Lenk » 05 wrz 2020, 01:16

Ja już jestem w Sanoku, miło was będzie spotkać dzisiaj , porozmawiać, wymienić się wiedzą :) Ps. nie wiem czy uda mi się być dzisiaj cały dzień, a w niedziele raczej z rana muszę wracać do siebie :( nigdy nie ma się wszystkiego co się chce :(, mam nadzieję że będzie dobra atmosfera mimo korony , niby jak by była :)

Awatar użytkownika
Lenk
Posty: 225
Rejestracja: 08 maja 2020, 09:45
Lokalizacja: Galicja

Re: XV JUBILEUSZOWE SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Lenk » 06 wrz 2020, 17:15

Dzięki wszystkim za miłe przyjęcie na zlocie i do zobaczenia za rok :) Ps. lub może i wcześniej kto to wie

Awatar użytkownika
Lenk
Posty: 225
Rejestracja: 08 maja 2020, 09:45
Lokalizacja: Galicja

Re: XV JUBILEUSZOWE SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Lenk » 06 wrz 2020, 18:28

https://www.korsosanockie.pl/wiadomosci ... egier-foto

Trzeba przyznać, że Cesarz Franciszek Józef ma swoich wiernych i w pełni Mu oddanych żołnierzy. Skupili się przed kilkunastoma laty na forum internetowym i z niedowierzaniem należy przyznać, że ta niezwykła przyjaźń cały czas się rozwija. Najpełniej zakwita jesienią, kiedy to z różnych stron kraju zjeżdżają do Sanoka, aby się spotkać ze sobą. Łączy ich zainteresowanie historią, zwłaszcza I wojną światową i osobą ostatniego wielkiego cesarza Europy Franciszka Józefa. I tak jest od piętnastu laty.
- Dlaczego w Sanoku? – zapytała jedna z dziennikarek Artura Pałasiewicza, jednego z liderów Forum, głównego organizatora sanockich spotkań. – Odpowiedział żartobliwie, lecz bardzo wymownie: - Bo wie pani, drugiego takiego zapyziałego miasteczka galicyjskiego nie ma w Polsce!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XV JUBILEUSZOWE SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Trotta » 07 wrz 2020, 18:17

Ech, ciężko podsumować całość w krótkich słowach. Generalnie mam wrażenie, że tak udanego spotkania nie było od lat. Z pewnymi ważnymi zastrzeżeniami - było fantastycznie!

Wypada mi podziękować wszystkim, że Was można było zobaczyć. Zwłaszcza Artowi za sprawne zawiadowanie zarówno samą organizacją imprezy, jak i emocjami w jej trakcie!

Dopisali znajomi z zeszłego roku, czyli Grupa Operacyjna "Cyprian" ;) - jak już pisano, dodatkowo zapewniając część oprawy muzycznej. Oraz wspaniały wieniec.... Chyba nie laurowy, ale dębowy - o ile upał mi na wzrok nie siadł. Drugą część oprawy muzycznej zapewnił niezrównany Julian - czekałem kilka lat na to, żeby znów na sanockiej imprezie zagrał. Pograł, pośpiewał - i pośpiewaliśmy. Dwa potężne instrumenty w koncercie - ech, to było coś!

Pogoda dopisała, ludzie takoż. Kilku nowych uczestników odnalazło się chyba bardzo dobrze, choć ciężko mi za nich mówić, ale tak słyszałem. Zdarzały się rzeczy, które na tych spotkaniach lubię najbardziej - poznawanie nowych ludzi, który okazują się być już dobrymi znajomymi z Forum. "Zegar" zamknął się dosyć wcześnie, ale wątróbka dawała radę, pizza dawała radę, Brackie krzywdy nadmiernej nie robiło ;)

Pisałem o ważnych zastrzeżeniach. Brak Kuka odczuliśmy, wypiliśmy zdrowie w kierunku Przemyśla, wszyscy. Mamy nadzieję, że to tylko jednorazowa nieobecność.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Awatar użytkownika
Lenk
Posty: 225
Rejestracja: 08 maja 2020, 09:45
Lokalizacja: Galicja

Re: XV JUBILEUSZOWE SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Lenk » 07 wrz 2020, 18:42

Oprawa muzyczna waltornia (nie wiem czy dobrze nazwę ten instrument jak nie to przepraszam) i akordeon były nieziemskie, aby tak muzykalnie było co roku :)

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XV JUBILEUSZOWE SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Trotta » 07 wrz 2020, 21:28

Z muzyki jeszcze jedna sprawa. Z kolegą z Sanoka, zdaje się, że nieobecnym na Forum (albo nicka nie znam) rozmawialiśmy o sanockim Hausregimencie - 45. IR i m. in. o jego marszu pułkowym. Może jednak kolega Forum czyta. Oto marsz:
https://www.youtube.com/watch?v=JLLkYOWVFjQ
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Cyprian
Posty: 106
Rejestracja: 30 cze 2018, 02:32
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Re: XV JUBILEUSZOWE SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Cyprian » 08 wrz 2020, 10:41

Dziękuję wszystkim za wspaniałe przeżycie XV spotkania.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XV JUBILEUSZOWE SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Trotta » 08 wrz 2020, 13:50

Co do wrażeń ze spotkania warto jeszcze wspomnieć pokaz zdjęć z wszystkich spotkań - zawdzięczamy go Pudelkowi. Niezła podróż w czasie, niezła okazja do wspominania wszystkich, którzy się przez spotkania przewinęli. Jak to dobrze, że Pudelek zawsze robi zdjęcia!

Przy większości twarzy naszych dawnych druhów publika reagowała wesołymi i dobrymi wspomnieniami. Jeden może jegomość, francowaty poniekąd, wzbudził odczucia przeciwne :D
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Pudelek
Posty: 205
Rejestracja: 25 maja 2018, 10:14

Re: XV JUBILEUSZOWE SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Pudelek » 10 wrz 2020, 15:57

Przyznaję, że miałem pewne obawy związane z tym spotkaniem, głównie dotyczące frekwencji. Co prawda wielokrotnie powtarzałem, że nie ilość się liczy, lecz jakość, ale jednak obraz pustych stolików i ławeczki nie budził optymizmu... I tak to wyglądało gdy podeszliśmy przed 12-tą pod Szwejka - kilka osób. A potem zaczęli przybywać następni i następni i następni! Obok Josefa była nas ponad 20-tka! Na cmentarzu też bardzo podobnie, ledwo zmieściliśmy się obok von Wrocienia! A licząc z tymi co pojawili się również w knajpie to przewinęło się z 30 osób, jeden z rekordowych wyników!

Jubileusz zatem uczciliśmy godnie, ze śpiewami i instrumentami, z piwem za (oby chwilowo) nieobecnych! Pięknie spędzony weekend, dzięki wszystkim, a zwłaszcza Arturowi i Cyprianowi za organizację :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości