Ślad Wielkiej Wojny - na kościele, cerkwi, klasztorze odciśnięty- webinar (slajdowisko bardziej !)

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1453
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Ślad Wielkiej Wojny - na kościele, cerkwi, klasztorze odciśnięty- webinar (slajdowisko bardziej !)

Post autor: Trotta » 08 lut 2021, 20:30

Ale fajnie tyle posłuchać o bliskich sercu miejscach! Dzięki Krzyśku ogromne za wykład!
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 866
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Ślad Wielkiej Wojny - na kościele, cerkwi, klasztorze odciśnięty- webinar (slajdowisko bardziej !)

Post autor: Ursi » 08 lut 2021, 20:53

Dzięki, Krzychu! To to masz gadane ;)
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
ljank
Posty: 77
Rejestracja: 04 cze 2018, 13:01

Re: Ślad Wielkiej Wojny - na kościele, cerkwi, klasztorze odciśnięty- webinar (slajdowisko bardziej !)

Post autor: ljank » 08 lut 2021, 21:29

Ja tam nie żałuję, że było dłużej. :)
Prelegent z wdziękiem zbaczał z głównego tematu wykazując się ogromną wiedzą i prezentując wielką swadę w prowadzeniu narracji.

KG
Posty: 758
Rejestracja: 19 maja 2018, 16:16

Re: Ślad Wielkiej Wojny - na kościele, cerkwi, klasztorze odciśnięty- webinar (slajdowisko bardziej !)

Post autor: KG » 08 lut 2021, 22:52

Dobrze spędzone prawie dwie godziny. Dzięki!

Jan Majewski
Posty: 143
Rejestracja: 28 maja 2018, 23:11

Re: Ślad Wielkiej Wojny - na kościele, cerkwi, klasztorze odciśnięty- webinar (slajdowisko bardziej !)

Post autor: Jan Majewski » 08 lut 2021, 22:57

Warto było posłuchać, gratulacje Krzyśku.
Ten ślad WW na kościele w Starej Soli (Ukraina) jest w bocznej ścianie, po lewej od głównego wejścia.
W drzwiach głównego wejścia jest pozioma szpara, przez którą można wrzucić datki na odbudowę tej światyni.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Ślad Wielkiej Wojny - na kościele, cerkwi, klasztorze odciśnięty- webinar (slajdowisko bardziej !)

Post autor: dwójkarz » 09 lut 2021, 06:37

Czy będzie film na YT? Bo tylko sceny udało mi się złapać.

johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: Ślad Wielkiej Wojny - na kościele, cerkwi, klasztorze odciśnięty- webinar (slajdowisko bardziej !)

Post autor: johan1968 » 09 lut 2021, 12:40

dwójkarz pisze:
09 lut 2021, 06:37
Czy będzie film na YT? Bo tylko sceny udało mi się złapać.
Nie, nie będzie na YouTube. To było tylko "stacjonarne" slajdowisko, platforma ClickMeeting ma swoje ograniczenia, i swoje reguły. A i wychodzi na to, że pewien moment "rejestracyjny" to ja sam przegapiłem, nie zdając sobie sprawy po prostu z pewnych realiów, technicznej natury. Każdemu zainteresowanemu z ForumKamaraden - jestem w stanie i gotowości użyczyć plik materiałowy z tego slajdowiska, w formacie .pdf , z jakiego było to "grane" na prezentacji zgodnie ze standardem ClMeet, lub jako .ppt (takie - mniej chętnie, ale w dostępie). Wystarczy krótki choć komunikat w jakimś dowolnym priv-formacie, przez wiadomośc tutaj, Messenger na FB, maila na e-pocztę (może być nawet - kijkiem w rynnę :D ). Krótkie : "daj", "chcę", "dawej, szybciej-szybciej". Może być - także grzeczniej, z szerszym opisaniem kontekstu ;) .
Pod warunkiem tylko, ze nie zaprotestują przeciw temu realni współ-Autorzy wczorajszego slajdowiska, postujący już tutaj komentarze po-prelekcyjne, które moją nieskromną z natury, ale rozsądnie pozycjonującą się osobę - przyprawiają o narastający rumieniec zawstydzonej WDZIĘCZNOŚCI ( !! ) - Więc pod osąd Kolegów : KG, Trotty, Jana Majewskiego, Ursiego (tak, Ty też - inspiratorze), wszystkich innych także nie przywołanych z nicku, a poczuwających sie do należenia (tak, macie rację, Wam też jestem winien, i zawdzięczam).
Planuję "wrzucić w internety" - krótki materiał wymieniający, lokalizujący omawiane obiekty, miejsca. Jak obrobię trochę, zamaskuję źródła, z których czerpało moje lenistwo przy przygotowaniu tego drobiażdżku dla "Norwida" - to być może wrzucę tutaj info o tym, zaproszę do poczytania (i do ewentualnego okazania chęci pozyskania tego w pliku jakimś - jeśli powstanie zapotrzebowanie).
Tyle mogę zadeklarować wstępnie - jako zamiennik YT-relacji, filmiku.

Raz jeszcze - wszystkim, którzy okazali zainteresowanie, postanowili na to poświęcić kawał zimowego, poniedziałkowego wieczoru - i dotrwali do końca tej "wypraweczki" prostego łaziora i amatorskiego pasjonata - BARDZO DZIĘKUJĘ !

Dodatkowe, nie podwojone już wręcz, a "posiódmowane" PODZIEKOWANIE - dla Kolegi Trotty - za naprowadzenie mojej rozkojarzonej uwagi na ważką sprawę zareklamowania, zachęcenia do odwiedzania naszego Forum. Miałem intencje to zrobić, ale w masie tematu, którą sam "przypichciłem" - a potem sam się z nią zderzyłem (jak - nieprzymierzający - Titanic) - uciekło trochę. Więc - dzięki - ogarniętemu i trzeźwemu umysłowi Kolegi Moda (i Przyjaciela, jak ja o tym myślę).
Ostatnio zmieniony 09 lut 2021, 18:17 przez johan1968, łącznie zmieniany 1 raz.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Ślad Wielkiej Wojny - na kościele, cerkwi, klasztorze odciśnięty- webinar (slajdowisko bardziej !)

Post autor: dwójkarz » 09 lut 2021, 13:04

Szkoda... ale dobrze, że coś w net kolega wrzuci.

Na przyszłość, bo liczę, że "przyszłość" będzie, warto jednak utrwalić wystąpienie dla "potomnych" i "zaganianych". To potem "żyje" i "procentuje", często "na minus", wiem o tym, ale zawsze jest już, na wieki lub do końca internetu.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1453
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Ślad Wielkiej Wojny - na kościele, cerkwi, klasztorze odciśnięty- webinar (slajdowisko bardziej !)

Post autor: Trotta » 09 lut 2021, 13:48

johan1968 pisze:
09 lut 2021, 12:40
Pod warunkiem tylko, ze nie zaprotestują przeciw temu realni współ-Autorzy wczorajszego slajdowiska
Nie protestuję :)
johan1968 pisze:
09 lut 2021, 12:40
Dodatkowe, nie podwojone już wręcz, a "posiódmowane" PODZIEKOWANIE - dla Kolegi Trotty
Eeej, coś za dużo o Trotcie, za mało o śladach wojny! :D (dwie godziny spoko, ale posłuchałbym jeszcze kolejne dwie o tym temacie i w takim wykonaniu).
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości