Vever (Wewer) - z Belgii do CK Armii

Rozpoznawanie przedmiotów i poszukiwanie informacji o przodkach
Janusz Andrasz
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2019, 16:22

Vever (Wewer) - z Belgii do CK Armii

Post autor: Janusz Andrasz » 27 lis 2019, 13:49

Od jakiegoś już czasu pracuję nad historią mojej rodziny. Okazało się, że wśród moich przodków znalazł się również Franz Josef de Vever, ur. w 1772 w Brukseli, zm. w 1832 w Galicji, którego żoną była Antonina zd. Cywińska. Służył on w 38 pułku piechoty ks. Wirtemberskiego, jeśli dobrze udało mi się odczytać informację zawartą w jego metryce małżeństwa z 1803 r. z kościoła św. Szczepana w Krakowie (w załączeniu). Niewiele z niej udało mi się niestety odcyfrować, jeśli chodzi o informacje związane z tą formacją.

Czy mając w chwili swojej śmierci 60 lat, Franz Josef Vever był już emerytowanym oficerem, czy mógł być jeszcze w czynnej służbie? W Almanachu Gotha jest informacja, iż zmarł on 28 marca 1832 r. w Baranowie. Miejscowości o tej nazwie jest kilka. Zastanawiam się, czy wiadomo coś o jednostce wojskowej, stacjonującej w, lub w pobliżu miejscowości o nazwie Baranów? Może w ten sposób zlokalizowałbym miejscowości i metryki ...

Załączam fragment z Almanachu Gotha z informacjami na temat rodziny Veverów.

Janusz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości